Android

[krótko] Wyciekła Cortana dla Androida. Sami możecie ją już przetestować!

Tomasz Popielarczyk
[krótko] Wyciekła Cortana dla Androida. Sami możecie ją już przetestować!
56

Cortana to obiekt westchnień fanów Microsoftu w Polsce. Nie przesadzam. Asystentka głosowa, w przeciwieństwie do Siri czy niegdyś Google Now, nie jest u nas dostępna nawet w angielskiej wersji językowej. Tymczasem do sieci wyciekła jej wersja dla Androida, która najwyraźniej tych blokad regionalnych...

Cortana to obiekt westchnień fanów Microsoftu w Polsce. Nie przesadzam. Asystentka głosowa, w przeciwieństwie do Siri czy niegdyś Google Now, nie jest u nas dostępna nawet w angielskiej wersji językowej. Tymczasem do sieci wyciekła jej wersja dla Androida, która najwyraźniej tych blokad regionalnych jest całkowicie pozbawiona.

Plik APK możecie znaleźć m.in. na stronie APK Mirror, gdzie na ogół są dostępne aplikacje z zaufanych źródeł sprawdzone i przetestowane przed udostępnieniem. Instalacja nie powinna nikomu sprawić większych trudności.  Do działania jest niezbędny Android w wersji 4.0 lub nowszej.

Cortana dla Androida jest w fazie testów beta, więc ciągle działa miejscami niestabilnie i wymaga sporych szlifów. Komendy musimy wydawać po angielsku, co chyba nie będzie dużą przeszkodzą dla nikogo. Aplikacja pozwala na zapisywanie notatek, ustawianie przypomnień, wysyłanie wiadomości, wyszukiwanie informacji w sieci i wiele, wiele innych. Jest przy tym, jakby to napisać... nieco temperamentna. Ja właśnie zainstalowałem ją na Nexusie 6 i zaczynam zabawę. Swoimi wrażeniami podzielę się pewnie już jutro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu