Google

Android One - podejście drugie. Pojawią się kolejne budżetowe smartfony z Androidem

Jakub Szczęsny
Android One - podejście drugie. Pojawią się kolejne budżetowe smartfony z Androidem
5

Android One do projekt przeznaczony głównie dla rynków wschodzących, gdzie w urządzeniach mobilnych na pierwszym miejscu stawiana jest cena. Google wychodzi temu naprzeciw i wraz ze swoimi partnerami oferuje słuchawki kosztujące grosze przy zachowaniu odpowiedniego komfortu korzystania z nich. D...

Android One do projekt przeznaczony głównie dla rynków wschodzących, gdzie w urządzeniach mobilnych na pierwszym miejscu stawiana jest cena. Google wychodzi temu naprzeciw i wraz ze swoimi partnerami oferuje słuchawki kosztujące grosze przy zachowaniu odpowiedniego komfortu korzystania z nich.

Druga generacja Android One ma pojawić się wraz ze smartfonem od Lava w Indiach. Wydarzenie ma odbyć się 27 lipca. Nie wiadomo jednak, czy na premierze pojawi się ktokolwiek z Google - można jednak sądzić, że tak jednak się stanie. Druga generacja urządzeń projektu Android One ma być całkiem sensowną propozycją za niewielką cenę. Według wcześniejszych przecieków odnośnie kolejnych urządzeń opartych na platformie Google, słuchawka od Lava ma charakteryzować się 5-calowym ekranem, chipsetem od MediaTek-a oraz 2 GB pamięci RAM. Co więcej, w Indiach będzie on oferowany również z modemem LTE oraz darmowym pakietem danych - to świetna wartość dodana do bądź co bądź budżetowej propozycji.

Projekt Android One został rozpoczęty przez Google w partnerstwie z Karbonn, Micromax oraz Spice celem oferowania konsumentom nowych technologii budżetowych propozycji w przyzwoitych konfiguracjach sprzętowych w oparciu o to, co jest najlepsze w systemie Google. Amerykański gigant ponadto prowadził rozmowy z innymi firmami - Acer, Alcatel, Asus, HTC, Intex, Panasonic, Lenovo oraz Xolo. Teraz do tego grona dołącza Lava

Android One w Polsce

Pierwszy budżetowy smartfon będący owocem tego projektu pojawił się w Polsce - w sklepie Agito pojawiła się konstrukcja Karbonn, która kosztowała jedynie 400 złotych. Nie oferowała ona powalających podzespołów - słuchawka została wyposazona w 1 GB RAM-u, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz czterordzeniowy chip MediaTek MT6582. Ponadto, za wyświetlanie treści odpowiadał nieduży, 4,5 - calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Mimo dosyć słabych podzespołów, Karbonn wraz z Google mocno postarał się o to, by Android działał znośnie - system operacyjny został odpowiednio zoptymalizowany i nie było z nim większych problemów.

Czy podobnie będzie z kostrukcją od Lava? Niewykluczone, że po pewnym czasie druga generacja Android One trafi również do Polski - mamy nadzieję, że w podobnie atrakcyjnej cenie. Polska jest jednym z tych krajów, gdzie w kontekście nowych technologii wiele zależy właśnie od ceny urządzenia.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidAndroid One