Świat

Microsoft pomaga zaplanować imprezy.

Grzegorz Marczak
Microsoft pomaga zaplanować imprezy.
2

Microsoft coraz odważniej atakuje różnego rodzaju serwisy internetowe (nie twierdzę, że udanie). Tym razem bazując na platformie live.com MS stworzył serwis gdzie możemy zaplanować jakieś wydarzenie (urodziny, imprezę, pożegnanie znajomego itp.). Nasze wydarzenie będzie posiadać własną stronę (w...

Microsoft coraz odważniej atakuje różnego rodzaju serwisy internetowe (nie twierdzę, że udanie). Tym razem bazując na platformie live.com MS stworzył serwis gdzie możemy zaplanować jakieś wydarzenie (urodziny, imprezę, pożegnanie znajomego itp.).

Nasze wydarzenie będzie posiadać własną stronę (wygląd strony można wybrać z kilku zdefiniowanych wcześniej wzorów) na której zaproszeni goście dowiedzą się o co dokładnie chodzi. System do identyfikacji naszych znajomych może posłużyć się informacjami dostępnymi w usługach takich jak Hotmail czy Messenger.

Oczywiście jedną z głównych funkcjonalności serwisu jest wysyłanie zaproszeń do znajomych, w zaproszeniach oprócz standardowych informacji takich jak data i miejsce imprezy możemy również załączyć zdjęcia oraz mapy z trasą dojazdu.

Microsoft próbuje, jak dla mnie jest to jednak nieco za "widowsowe", nieco bez polotu i bez pomysłu. Oczywiście MS zapewne jest w stanie "wpomopować" w swoje internetowe inicjatywy dość dużą ilość użytkowników ale czy jest w stanie w obecnej chwili zaskoczyć czymś internautów?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu