Świat

Filmy z youtube na Google Earth

Grzegorz Marczak
Filmy z youtube na Google Earth
4

Google Earth (chyba nie trzeba nikomu przedstawiać) zintegrowało się z Youtube. Dzięki tej integracji będziemy mili możliwość obejrzenia filmów reprezentujących (jak przypuszczam) daną lokalizację na mapie. Miejsca z umieszczonymi filmami będą reprezentowane przez mały przycisk z logie youtube. M...

Google Earth (chyba nie trzeba nikomu przedstawiać) zintegrowało się z Youtube. Dzięki tej integracji będziemy mili możliwość obejrzenia filmów reprezentujących (jak przypuszczam) daną lokalizację na mapie.

Miejsca z umieszczonymi filmami będą reprezentowane przez mały przycisk z logie youtube. Mechanizm dołączania filmów do googe earth będzie bazował na geotaga, którymi użytkownicy będą mogli w serwisie youtube oznaczać własne filmy. Nie jest powiedziane czy Google będzie w jakikolwiek sposób filtrować geotagowane filmy, jest to jednak bardzo możliwe zważywszy na to, że może pojawiać sie na google earth również spam.Logicznym krokiem idąc w tym kierunku będzie zintegrowanie Google Maps z youtube - było by to bardzo ciekawe rozwiązanie bo pozwalało by na stworzenie kilku bardzo ciekawych serwisów (na przykład mapa z umieszczonymi na niej pubami oraz krótkimi filmami pokazującym te miejsca od środka).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu