Moje przemyślenia

Microsoft po przejęciu Skype integruje go z pakietem Office - czyżby na siłę?

Marcin Kamiński
Microsoft po przejęciu Skype integruje go z pakietem Office - czyżby na siłę?
5

Wiele osób zastanawiało się, co Microsoft uczyni z przejętym niedawno za sumę 8,5 miliarda dolarów programem Skype. Pierwszej odpowiedzi doczekaliśmy się podczas zorganizowanej nieoczekiwanie w dniu wczorajszym konferencji, na której zaprezentowano nową wersję pakietu Office. Microsoft postanowił zi...

Wiele osób zastanawiało się, co Microsoft uczyni z przejętym niedawno za sumę 8,5 miliarda dolarów programem Skype. Pierwszej odpowiedzi doczekaliśmy się podczas zorganizowanej nieoczekiwanie w dniu wczorajszym konferencji, na której zaprezentowano nową wersję pakietu Office. Microsoft postanowił zintegrować służącego do komunikacji Skype'a z popularnym pakietem biurowym, dając tym samym łatwiejszy dostęp do kontaktów ze znajomymi podczas edycji i tworzenia dokumentów. Co jeszcze przygotował dla nas Microsoft?

Po przejęciu za niemałe pieniądze technologii Skype firma Microsoft stara się wykorzystać nabyte oprogramowanie. Dlatego też w zaprezentowanym wczoraj wieczorem pakiecie Office doczekamy się integracji aplikacji do komunikacji. W momencie otwarcia dokumentu w nowym pakiecie Office nie utracimy kontaktu z naszymi znajomymi, a to dzięki wyświetlaniu ich statusów ze Skype'a, choćby w służącej do czytania poczty elektronicznej aplikacji Outlook.

Microsoft podkreślił, że ich pakiet oprogramowania biurowego Office ma około miliard użytkowników na całym świecie. Integracja pakietu z mającym kilkaset milionów miłośników programem Skype pozwoli nie tylko zwiększyć atrakcyjność aplikacji, lecz także poprawić zasięg - producent Office'a liczy na zwiększoną sprzedaż za sprawą wprowadzenia nowych opcji społecznościowych do swoich produktów.

Przy okazji wywołania tematu programu Skype warto wspomnieć o jego niedawnych problemach. Jak donoszą różne źródła, Skype potrafi w wyniku błędu wysłać nasze prywatne wiadomości do osób trzecich. Już w tej chwili wiadomo, że w związku z tym błędem w przeciągu kilku najbliższych dni ukaże się specjalna aktualizacja, mająca wyeliminować powstały w Skypie błąd.

Jak oceniacie zaprezentowane przez Microsoft zmiany w pakiecie biurowym Office? Czy integrację z komunikatorem Skype oceniacie pozytywnie? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

officeSkype