Felietony

Konferencja Microsoftu już dzisiaj!

Konrad Kozłowski
Konferencja Microsoftu już dzisiaj!
7

Ahh... Microsoft nie zwalnia tempa i po udanych konferencjach dotyczących tabletu Surface oraz systemu Windows Phone 8 nadchodzi czas najprawdopodobniej na pakiet biurowy Office. Czego możemy się spodziewać po jego najnowszej odsłonie - Office 15, opisywałem przed weekendem. Ale być może jest coś je...

Ahh... Microsoft nie zwalnia tempa i po udanych konferencjach dotyczących tabletu Surface oraz systemu Windows Phone 8 nadchodzi czas najprawdopodobniej na pakiet biurowy Office. Czego możemy się spodziewać po jego najnowszej odsłonie - Office 15, opisywałem przed weekendem. Ale być może jest coś jeszcze czym Microsoft chce się pochwalić dzisiejszego wieczoru.

Nieoficjalnie mówi się też, że Microsoft mógłby dziś ogłosić wstępną lub konkretną datę premiery Windows 8, która jest tak wyczekiwana. Całe wydarzenie ma jednak kręcić się wokół najnowszej, piętnastej już wersji pakietu Office, który jak zawsze towarzyszy nowym wersjom "okienek".

Być może doczekamy się także pewnych nowości na temat usprawnień Office 365, która radzi sobie całkiem dobrze, lecz nie na tyle by być o nią spokojnym. Oczekiwałbym także zmian w webowej wersji Office'a, a także lepszej współpracy pomiędzy nią i wersją desktopową.

Opisywane w poprzednim wpisie nowości wydają się być ciekawe i wnoszące sporo zmian, ale to na co wszyscy czekają to oficjalna prezentacja implementacji interfejsu Metro w każdej z aplikacji pakietu. Jak wiemy interfejs ten miał ogromny wpływ nawet poza Menu Start i doprowadziło to do wyprowadzki legendarnego przycisku Start i efektu Aero Glass, który towarzyszył nam w dwóch ostatnich systemach Windows - Vista i 7.

Konferencja Microsoftu rozpoczyna się o godzinie 21.00 i już teraz na zapraszam Was wszystkich na Antyweb na wspólne śledzenie tego wydarzenia.

Źródło, grafika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu