Microsoft

Microsoft chce, żebyś robił możliwie jak najlepsze zdjęcia. Na iPhone'ie

Jakub Szczęsny
Microsoft chce, żebyś robił możliwie jak najlepsze zdjęcia. Na iPhone'ie
6

Jak chodzi o Microsoft i tworzenie ciekawych aplikacji, to można by było napisać niemałą epopeję na temat tego, jak dużo dzieje się poza macierzystą platformą mobilną tej firmy. Użytkownicy Androida oraz iOS mają w czym wybierać - ciekawe aplikacji do obsługi usług giganta, a i również przydatne programy - dodatki. Do grona takich propozycji dołącza Microsoft Pix i skorzystać z niego mogą użytkownicy iPhone'ów.

Microsoft zapewnia, że w aplikacji zastosowano kilka rozwiązań powiązanych ze sztuczną inteligencją, dzięki czemu będzie można uzyskać możliwie jak najlepsze zdjęcie. Program okrasi zdjęcie w ciekawsze, lepsze kolory, lepiej dobierze ekspozycję i wyeliminuje niedoskonałości tam, gdzie się da. Idea jest prosta - telefon ma zrobić lepsze zdjęcie i tyle. Ponadto, aplikacja oferuje serie zdjęć, spośród których wybierzemy najlepsze ujęcie. Po tym, reszta zostanie usunięta, by zwolnić miejsce na naszym urządzeniu.

Dowodem na to, że Microsoft tworzy realną konkurencję dla stockowej aplikacji fotograficznej w iOS jest fakt, iż gigant udostępnia również swoją wersję "Live Photos" nazwaną w programie "Live Imegaes", która działa niemal tak samo. Jedyna różnica jest taka, że użytkownik nie ma kontroli nad tym, kiedy jest ona aktywna. Gdy tylko Microsoft Pix wykryje dużą ilość ruchu w kadrze, automatycznie stworzy "żywy obrazek".

Microsoft Pix dla iOS możecie pobrać tutaj.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu