Microsoft

Łatwiejszy dostęp do notatek w OneNote, a Office Online coraz bliżej

Konrad Kozłowski
Łatwiejszy dostęp do notatek w OneNote, a Office Online coraz bliżej
31

Kilka dni temu poznaliśmy nową nazwę dla usługi w chmurze od Microsoftu, która już wkrótce zastąpi rozpoznawalną markę jaką jest SkyDrive. Nowa nazwa również może okazać się problematyczna, gdyż OneDrive nie jest czymś zupełnie nowym. Nie wiemy czy i jak tym razem Microsoft załagodzi tę sytuację, le...

Kilka dni temu poznaliśmy nową nazwę dla usługi w chmurze od Microsoftu, która już wkrótce zastąpi rozpoznawalną markę jaką jest SkyDrive. Nowa nazwa również może okazać się problematyczna, gdyż OneDrive nie jest czymś zupełnie nowym. Nie wiemy czy i jak tym razem Microsoft załagodzi tę sytuację, lecz wydaje się mało prawdopodobne, by podczas podejmowania decyzji gigant z Redmond nie miał wiedzy na ten temat.

Wraz z nową nazwą kompletego rozwiązania w chmurze, nowej odsłony doczekały się aplikacje webowe pakietu Office, które także zmienią nazwę. Same zasady korzystania z aplikacji pozostają niezmienne, a więc nadal będzie można ich używać zupełnie za darmo. W poprzednim wpisie zwróciłem również uwagę na zmieniony widok notesów, który przypomina teraz ten z aplikacji ze Sklepu Windows.

Microsoft postanowił jednak jeszcze bardziej ułatwić użytkownikom dostęp do ich notatek online. Teraz po odwiedzeniu adresu OneNote.com i zalogowaniu się na nasze konto Microsoft od razu przejdziemy do podstrony, gdzie widoczne będą wszystkie nasze notesy, a wybranie jednego z nich powoduje oczywiście wczytanie go w wersji przeglądarkowej. Całkiem możliwe, że właśnie tą podstronę będziemy przekierowywani po kliknięciu na skrót do OneNote'a, który pojawi się na nowym panelu nawigacyjnym w usłudze OneDrive.

Rozwiązania Microsoftu są naprawdę dobrymi produktami, lecz ubolewam nad ich relatywnie niską popularnością. Niewielka część użytkowników zdaje sobie sprawę, że OneNote jest usługą i aplikacją całkowicie darmową, a przy tym oferującą spore możliwości. Jedynie program będący częścią standardowego pakietu Office jest płatny - aplikacje na pozostałe platformy oraz Windows 8 są dostępne za darmo. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wersji webowych taich aplikacji jak Word czyli Excel, czyli wkrótce pakietu Office Online, który dla wielu osób wciąż jest nieznany.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu