Microsoft

Office Online nadchodzi

Konrad Kozłowski
Office Online nadchodzi
22

Wielokrotnie spotykałem się ze sporym zdziwieniem, gdy podczas rozmowy wspominałem o darmowym Office dostępnym w przeglądarce. W czym należy doszukiwać się przyczyny takiego stanu rzeczy? Z całą pewnością nazewnictwo stosowane przez Microsoft nie było zbyt pomocne, a wymuszony rebranding usługi SkyD...

Wielokrotnie spotykałem się ze sporym zdziwieniem, gdy podczas rozmowy wspominałem o darmowym Office dostępnym w przeglądarce. W czym należy doszukiwać się przyczyny takiego stanu rzeczy? Z całą pewnością nazewnictwo stosowane przez Microsoft nie było zbyt pomocne, a wymuszony rebranding usługi SkyDrive to chyba dobry moment, by to zmienić.

Office Web Apps to nazwa niewiele mówiąca zwykłemu użytkownikowi, więc nawet jeżeli takowa osoba się z nią spotka, to mało prawdopodobne jest by domyśliła się co się za nią kryje. Dodatkowo, webowe wersje takich aplikacji jak Word czy Excel nie są w żaden sposób wyróżnione na SkyDrive (wkrótce OneDrive) ani stronie Office.com, gdzie przewija się jedynie wspominana nazwa pakietu.

Nadszedł jednak czas na zmiany i już niedługo Office Online stanie się faktem. Same aplikacje także będą nosić nowe nazwy: Word Online, PowerPoint Online i tak dalej. Dodatkowo każda z aplikacji ma być łatwiej dostępna w usłudze Outlook.com dzięki obecności skrótów na nowym pasku nawigacyjnym. Po odwiedzeniu Office.com również uzyskamy dostęp do aplikacji, co oczywiście powinno znacznie wpłynąć na wzrost ich popularności.

Office Online jest już testowany przez pracowników Microsoftu, dzięki temu już dzisiaj możemy zobaczyć jakich zmian pod względem wizualnym możemy się spodziewać. Uporządkowanie wszystkich produktów związanych z marką Office jest działaniem niezbędnym, dlatego dziwię się że firma zabiera się za to tak późno.

Źródło, grafiki: Zdnet, The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu