Microsoft

Microsoft Mobile Oy od teraz odpowiedzialny za aplikacje Nokii!

Rafał Kurczyński
Microsoft Mobile Oy od teraz odpowiedzialny za aplikacje Nokii!
14

Dział mobilny Nokii został wcielony do szeregów Microsoftu - wiemy o tym wszyscy. Nowe Lumie są sprzedawane jako Nokie - co też nie jest niczym nowym i niesamowitym, jednak największą tajemnicą było to, co będzie dalej z aplikacjami ekskluzywnymi dla smartfonów Nokii, czy też Microsoft Phone. Jak...

Dział mobilny Nokii został wcielony do szeregów Microsoftu - wiemy o tym wszyscy. Nowe Lumie są sprzedawane jako Nokie - co też nie jest niczym nowym i niesamowitym, jednak największą tajemnicą było to, co będzie dalej z aplikacjami ekskluzywnymi dla smartfonów Nokii, czy też Microsoft Phone.

Jak się okazuje, wczorajszego dnia, większość aplikacji dostępnych w wyprodukowanych przez Nokie, zmieniło nazwę swojego twórcy. Od wczoraj, za publikację i rozwój wszystkich usług i aplikacji Nokii w Windows Phone odpowiada Microsoft Mobile Oy, choć z małym wyjątkiem - Aplikacje Here są od teraz publikowane przez firmę "Here Europe B.V." co po rozszyfrowaniu, daje nam po prostu pozostałe w Nokii działy odpowiedzialne za mapy i nawigacje.

Patrząc na sprawę z perspektywy starszych i nowych Lumii - aplikacje nadal rozwijane są przez mobilny dział Nokii, który od teraz jest w Microsofcie, więc najpewniej programy będą nadal rozwijane w takim samym tempie, jak do tej pory.

Napawa to optymizmem, ponieważ kolejne urządzenia, produkowane przez Microsoft, mogą pójść w ślady Nokii, posiadając przy tym ekskluzywny kącik aplikacji rozwijany przez Microsoft Mobile Oy, co oznaczałoby, że unikatowe programy nie zostaną rozdane posiadaczom urządzeń wszystkich producentów smartfonów w mobilnymi kafelkami, a pozostaną jedynie dobrami dostępnymi na Nokie i nowe urządzenia Microsoftu.

Jestem ciekawy tego, czy aplikacje publikowane przez mobilny oddział Microsoftu będą rozwijane w takim samym tempie, jak było to do tej pory oraz, czy powstaną nowe aplikacje dedykowane bezpośrednio Nokii. Pamiętajmy, że kolekcja Nokii to nie tylko programy Finów, ale również dziesiątki gier i aplikacji innych programistów, które występują jedynie na Lumiach, dzięki czemu posiadacze smartfonów Nokii mogą poczuć się użytkownikami wyróżnionymi spośród Windows Phone'owego tłumu.

Moim zdaniem, to gigantyczny krok do przodu, który kiedyś musiał nadejść, a ja mam nadzieję, że ekskluzywne programy dla Lumii nadal będą tylko dla Lumii - naturalnie z wyjątkiem nawigacji i map Here.

Źródło informacji: WpCentral;

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftNokia