Microsoft

Windows Phone 8.1 już na 5 procentach słuchawek z mobilnymi kafelkami!

Rafał Kurczyński
Windows Phone 8.1 już na 5 procentach słuchawek z mobilnymi kafelkami!
77

Windows Phone jest platformą, której zaufał jedynie niewielki procent użytkowników, który postawił w ciemno na nowy twór Microsoftu - mobilną 7-kę, aby następnie w trochę szerszym gronie, przesiąść się na urządzenia z Windows Phone 8 na pokładzie. Jestem jednym z nich i naprawdę wierząc w system...

Windows Phone jest platformą, której zaufał jedynie niewielki procent użytkowników, który postawił w ciemno na nowy twór Microsoftu - mobilną 7-kę, aby następnie w trochę szerszym gronie, przesiąść się na urządzenia z Windows Phone 8 na pokładzie.

Jestem jednym z nich i naprawdę wierząc w system Microsoftu, postanowiłem korzystać z platformy, która nie była jeszcze gotowa do tego, aby korzystać z niej jako z jedynego systemu na moim jedynym smartfonie. Czas mijał, aplikacji i funkcji przybywało, aż w końcu ludzie zaczęli doceniać pierwsze telefony HTC i Samsunga, będące pierwszą i drugą generacją telefonów sygnowanych nową mobilną marką Microsoftu.

Następnie nastała Nokia, pierwsze Lumie i gigantyczne zainteresowanie nowymi telefonami - gorzej było z zainteresowaniem samą platformą. Jak się okazało, pierwsze budżetowe telefony w postaci modeli 710 i 610 okazały się gigantycznym hitem - model 510 był następny w kolejce, tani, dobrze wykonany, wydajny.

Czas mijał, Microsoft zapowiedział zmiany i nowy system operacyjny - Windows Phone 8, a dlatego, że starsze telefony nie radziły sobie zbyt dobrze z pracą nowego systemu, postanowiono wyprodukować nowe, silniejsze urządzenia, które sprzedawano w cenach podobnych, do cen telefonów z poprzedniej generacji i stąd nagle wzięła się Lumia 820, 920 i 620.

Po krótkim czasie okazało się, że użytkowników Windows Phone 8 przybyło, słuchawek jest naprawdę dużo, a popyt na bardzo szybko rozwijający się system przybywa. Microsoft aktualizował swój system mobilny aktualizacjami GDR1, GDR2 i GDR3, aby ostatecznie zdecydować się na stworzenie nowego wydania systemu, którego numeracja została zaczerpnięta z "dużego" Windowsa - chodzi naturalnie o 8.1.

Windows Phone 8.1 na 5 procentach wszystkich urządzeń z Windows Phone

Nowa aktualizacja systemu została udostępniona wszystkim użytkownikom, którzy chcieli stać się beta-testerami nowego oprogramowania, choć w założeniu, domyślnie system testować mieli jedynie twórcy aplikacji. Oprócz urządzeń ręcznie aktualizowanych do Windows Phone 8.1 Preview for developers, finalna wersja oprogramowania znajduje się domyślnie jedynie na Lumii 630 i 930, z czego tylko ta pierwsza na chwilę obecną jest dostępna na rynku.

Jak możecie zobaczyć na powyższej tabelce stworzonej w oparciu o informacje gromadzone przez adduplex, najnowsze wydanie Windows Phone osiągnęło w dniu 26 maja 2014 roku wynik 5,2% aktywacji względem wszystkich urządzeń z Windows Phone - wliczając w to również 7-kę. Jak widać, spory procent użytkowników Windows Phone 8 nie może doczekać się wprowadzenia nowości do systemu Microsoftu, a umożliwienie im poczucia się użytkownikami czegoś nowszego, niedostępnego dla ogółu jest strzałem w dziesiątkę. To dobrze wróży, ponieważ kolejne duże zmiany w Windows Phone będą również przyjmowane cieplej, przez większy procent użytkowników, którzy po prostu będą zadowoleni z tego rozwoju sytuacji, naturalnie optymistycznego dla nich, jako użytkowników końcowych.

Czy są wśród was jacyś użytkownicy Windows Phone 8.1?

Źródło informacji i grafik: WPCentral;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu