Microsoft

Menadżer plików dla Windows Phone 8.1 wprost od Microsoftu już jest!

Konrad Kozłowski
Menadżer plików dla Windows Phone 8.1 wprost od Microsoftu już jest!
107

Jeden z najbardziej irytujących problemów platformy Windows Phone został właśnie rozwiązany. To koniec z otwieraniem jednej aplikacji po drugiej w celu odnalezienia tego jednego konkretnego pliku - udostępniona przez Microsoft aplikacja Pliki to długo wyczekiwany menadżer, który znajdziemy w Sklepie...

Jeden z najbardziej irytujących problemów platformy Windows Phone został właśnie rozwiązany. To koniec z otwieraniem jednej aplikacji po drugiej w celu odnalezienia tego jednego konkretnego pliku - udostępniona przez Microsoft aplikacja Pliki to długo wyczekiwany menadżer, który znajdziemy w Sklepie Windows Phone zupełnie za darmo.

Zgodnie z zapowiedziami Microsoft udostępnił w dniu wczorajszym menadżer plików, ułatwiający zarządzanie i przeszukiwanie zasobów wbudowanej w telefon pamięci jak i karty SD. Wśród funkcji aplikacji znalazły się także opcje udostępniania danych, tworzenie katalogów oraz tak trywialne czynności jak kopiowanie, wycinanie i wklejanie, zmiana nazwy oraz usuwanie. Bez problemu możemy także sortować dane - od najnowszych, najstarszych, największych, najmniejszych oraz alfabetycznie. Jednym słowem - niemal wszystko czego potrzebujemy.

Kolorystyka wewnątrz menadżera odpowiada motywowi wybranemu w ustawieniach systemu, a interfejs aplikacji jest na tyle przejrzysty, że opanowanie wszystkich zadań jest bardzo łatwe. Nareszcie można wygodnie usunąć wiele plików jednocześnie (różnego rodzaju) i przekonać się, gdzie podziała się cała wolna przestrzeń w pamięci telefonu. Aplikacja pozwala na udostępnianie danych do usługi OneDrive oraz za pomocą poczty.

Bardzo ważne jest, że Microsoft dotrzymał danego słowa i na czas dostarczył obiecaną aplikację. Aktualizacja systemu Windows Phone do wersji 8.1 jest tuż za rogiem, a już teraz najnowsza odsłona "okienek" pojawiła sie na 5% urządzeń z tą platformą. Windows Phone dojrzewa na naszych oczach i uważam, że już jakiś czas temu przestał gonić konkurencję.

Aplikacja Pliki w Sklepie Windows Phone
.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu