Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Microsoft

Microsoft pozwala śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa na świecie

PW
Paweł Winiarski
10

Mapy śledzące rozwój koronawirusa na świecie stają się w sieci coraz popularniejsze. Do grona firm umożliwiających taką obserwację dołączył właśnie Microsoft.

W przypadku tego typu epidemii nie każdy chce być na bieżąco, szczególnie że media zalewają wręcz informacjami o koronawirusie. Wystarczy włączyć choćby TVN24, gdzie bombardowanie trwa praktycznie całą dobę przysłaniając wszystkie inne informacje ze świata. Trudno jednak przejść obok tematu obojętnie, dotyczy nas i naszego zdrowia. Jeśli ktoś nie chce jednak polegać wyłącznie na klasycznych mediach, może śledzić rozwój choroby samodzielnie, choćby przy pomocy Binga od Microsoftu.

Firma przygotowała specjalną stronę z mapą oraz rozpiską krajów gdzie bardzo przejrzyście wyciągnięto informacje o zarażeniach, wyzdrowieniach i zgonach - właśnie z rozbiciem na kraje, pokazując jednocześnie na mapie ogniska choroby. Wygląda to dobrze, bo można sobie zobrazować wizualnie sytuację w poszczególnych rejonach świata. Niestety rozpiska (również graficzna) ogranicza się jedynie do państw, bez konkretnych miast. Sytuacja w Polsce jest więc zobrazowana pomarańczowym symbolem umieszczonym gdzieś na środku mapy kraju. Trochę szkoda, że nie rozwinięto tego pomysły na konkretne miasta lub choćby województwa.

Przeczytaj też: Koronawirus w Polsce - mapa kraju aktualizowana na bieżąco

Pod wspomnianymi informacjami dostajemy również zestawienie wiadomości i materiałów wideo na temat COVID-19. Tu również nie ma co liczyć na łatwy dostęp do lokalnych newsów - strona zaciąga wiadomości z Polski niezależnie od tego na jaki kraj z listy klikniecie. Możliwe, że to jakiś problem u nas, bowiem zagraniczne media donoszą o zlokalizowanych informacjach właśnie po kliknięciu na zakładkę konkretnego kraju.

Bardzo istotna jest jednak to, że dane na mapie Microsoftu nie pochodzą z kosmosu, ale z rzetelnych źródeł. WHO, amerykańskie CDC i europejskie ECDC.

Strona jest też przyjazna urządzeniom mobilnych, tak prezentuje się na iPhonie z Safari:

Stronę śledzącą koronawirusa znajdziecie pod tym linkiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: