Świat

Sketchcasting - nowy sposób blogowania?

Grzegorz Marczak
Sketchcasting - nowy sposób blogowania?
1

Sketchcast to nowy serwis, który według autorów ma umożliwić nam lepszą i szybszą prezentacje naszych przemyśleń, pomysłów oraz wszystkiego o czym piszemy na blogach i stronach internetowych. Samo narzędzie pozwala nam na stworzenie prezentacji w której równocześnie z głosem możemy nagrać ruchy...


Sketchcast to nowy serwis, który według autorów ma umożliwić nam lepszą i szybszą prezentacje naszych przemyśleń, pomysłów oraz wszystkiego o czym piszemy na blogach i stronach internetowych.

Samo narzędzie pozwala nam na stworzenie prezentacji w której równocześnie z głosem możemy nagrać ruchy kursora rysującego jakieś kształty lub też wprowadzać na bieżąco tekst.

Sama aplikacja jest dość skromnie wyposażona jeśli chodzi o funkcjonalność. Możemy pisać tekst, rysować, usuwać narysowane obiekty oraz oczywiście używać różnych kolorów. Do tego wszystkie możemy dodać nasz głos.


Idea sketchastingu

Każdy kto kiedyś spróbował nagrać podcast lub cokolwiek podobnego wie, że nie jest to łatwe i wymaga wprawy oraz odpowiedniego sprzętu. Moim zdaniem nagranie dobrze brzmiącej prezentacji w Sketchcas oraz narysowanie czegoś sensownego (przy użyciu narzędzi które mamy) wbrew temu co mówią autorzy, może zająć nam dużo więcej czasu niż przelanie swoich myśli na blog w postaci tekstu.

Oczywiście serwis taki jak Sketchcas i jemu podobne są przydatne i z pewnością wiele osób może z nich skorzystać ale daleko temu pomysłowi (moim zdaniem) do hasła "new way to express yourself"

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu