Apple

Microsoft: iPad to komputer dla dzieci. Zgadzacie się z taką opinią?

Albert Lewandowski
Microsoft: iPad to komputer dla dzieci. Zgadzacie się z taką opinią?
8

Przekomarzania między firmami potrafią być naprawdę zabawne i sporadycznie pojawiają się nawet ciekawe reklamy, które celnie punktują wady rywala. Teraz nadszedł czas na pojedynek Microsoft Surface Go kontra iPad.

iPad to komputer dla dzieci

Dokładnie taki przekaz wybrzmiewa z najnowszej reklamy Microsoftu. Mamy w niej opowiedzianą historię małej dziewczynki z babcią, które wybrały się do sklepu Microsoftu i stoją przed Surface Go. Nie brakuje piosenki, ale chyba najlepszym prztyczkiem w nos Apple jest wypowiedź: iPad był dobry, jak miałam 6 lat, ale teraz mam już 10. Mam wielkie marzenia i potrzebuję prawdziwego komputera.

Jedne osoby się obrażą, że ktoś śmiał nazwać iPadem Pro komputerem dla dzieci, drudzy się zaśmieją, a trzeci zwrócą uwagę na to, że akurat Surface Go to kiepski przykład na porządny komputer. Jak jednak jest naprawdę?

iPad coraz jaśniejszą gwiazdą w Cupertino?

Wszystkie iPady dokonują niemożliwego, ponieważ ich sprzedaż rośnie, kiedy całego segmentu sukcesywnie spada i nie ma nadziei na zmianę tego trendu. Najbardziej przyczynia się do tego seria Pro. Te urządzenia są pozycjonowane właśnie jako wyjątkowo mobilne komputery, które wręcz mają stanowić wzorzec dla przyszłych produktów tej klasy.

Niby są lekkie, oferują długi czas pracy, ale zważywszy na ich cenę oraz możliwości, mam poważne zastrzeżenia, co do ich pozycjonowania. Mocne podzespoły pozwalają na wiele, do tego mamy świetną jakość wykonania i dotykowy ekran, a wisienką na torcie pozostaje rysik Apple Pencil. Problem tkwi jednak w samym systemie. iOS to oprogramowanie rodem ze smartfonów i właśnie to najskuteczniej ogranicza samego iPada, a Apple stara się to pomijać. Zresztą nawet klawiatura nie jest najlepsza do dłuższego pisania.

Moim zdaniem reklama Microsoftu jest całkiem celna. Owszem, oni też popełniają błędy i można wytknąć im pewne wady ich Surface'ów, ale ogólnie to dużo lepiej dostosowane do bardziej wymagających zadań sprzęty, opierające się o platformę dostosowaną do komputerów. Nawet Apple nie jest w stanie przeskoczyć tej przepaści, dzielącej środowiska o zupełnie różnej charakterystyce.

źródło: Softpedia

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu