Apple

Użytkownicy nowych Macbooków Air narzekają na gorszą jakość kamery niż w... poprzednich generacjach komputerów

Kamil Świtalski
14

"Najtańszy" komputer Apple, którego ceny zaczynają się od 5999 złotych, a jego użytkownicy skarżą się na dużo gorszą jakość zdjęć i wideo w kamerkach, niż miało to miejsce w poprzednich generacjach sprzętu.

Kilka tygodni temu Apple zaprezentowało nową generację Macbooków Air — najtańszych komputerów w ich portfolio, które... swoje jednak kosztują. Usprawnienia te pod wieloma względami zbliżyły komputer do najnowszej generacji Macbooków Pro — i cena jaką przyjdzie za nie zapłacić, niestety, także. Tuż po premierze komputera zaczęły się pojawiać informacje na temat fatalnej jakości obrazu oferowanej przez wbudowaną w komputer kamerę. Okazało się, że nie są to odosobnione przypadki i... najwyraźniej Apple znowu zaliczyło wpadkę. Na ten moment wygląda jednak na to, że ta dotyczy tylko niektórych partii sprzętu... chociaż tyle dobrze.

Nowy Macbook Air i fatalna jakość kamery

Kamera FaceTime HD 720p już z założenia nie obiecuje najwyższej jakości — szczególnie kiedy mowa o korzystaniu z niej przy słabym oświetleniu. Porównywanie jej z wynikami najnowszych iPhone'ów kompletnie mija się z celem, ale czytając oficjalne forum Apple można natknąć się na wypowiedzi użytkowników, którzy przesiedli się na najnowszego Aira ze starego modelu i twierdzą, że stary komputer radził sobie z zagadnieniem znacznie lepiej, a przecież mowa o tym samym podzespole. Jednocześnie dodają, że upewnili się co do czystości matrycy — i dla pewności sprawdzili jak radzi sobie model wystawowy w Apple Store. I wszystkie wypadają słabo.

To wieści które nie napawają specjalnym optymizmem — tym bardziej, że na tę chwilę nie wiadomo gdzie leży problem. Wadliwe podzespoły, a może to tylko problemy z oprogramowaniem, które Apple będzie w stanie załatać przy najbliższej aktualizacji? Na tę chwilę gigant milczy, a użytkownicy są zawiedzeni. Ale trudno się dziwić, sami przyznajcie — zrzut z kamery po prawej stronie nie wygląda jak z komputera, którego ceny zaczynają się 5999 złotych...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu