Gry

Microsoft i Porsche łączą siły — zostają oficjalnymi partnerami

Kamil Świtalski
Microsoft i Porsche łączą siły — zostają oficjalnymi partnerami
10

Jeżeli należycie do miłośników gier samochodowych to nie wyobrażam sobie, aby seria Forza uszła waszej uwadze. I to partnerstwo także nie powinno!

Sześć lat — na tyle zostało podpisane partnerstwo pomiędzy Porsche, a właścicielami marek Forza oraz Forza Horizon na New York International Autoshow. Od teraz możemy spodziewać się całego pakietu licencjonowanych aut w jednych z najlepszych gier samochodowych jakie są dostępne na rynku. I, na szczęście, nie kazali nam na nie za długo czekać. Pierwszy zestaw samochodów Porshe Car Pack już jest dostępny dla ostatniej, arcade'owej, wersji — Forza Horizon 3.

Microsoft i Porsche — to już się dzieje!

Pierwszy zestaw aut które dołączyły do gry składa się z siedmiu modeli i przyjdzie nam zań zapłacić ok. 32 złotych. W paczce znalazł się zestaw klasyków wzbogacone o dwie nowsze propozycje. Cała lista wygląda następująco: 2016 Porsche 911 GT3 RS, 2017 Porsche Panamera Turbo, 2016 Porsche Cayman GT4, 1973 Porsche 911 Carrera RS, 1995 Porsche 911 GT2, 1960 Porsche 718 RS 60,1955 Porsche 550A Spyder.

Przez ostatnich kilkanaście lat samochody niemieckiej firmy mogliśmy spotkać wyłącznie w grach wydawanych przez Electronic Arts. Ich partnerska umowa wygasła kilka tygodni temu, z czego solidny użytek postanowił zrobić Microsoft. I bardzo mnie cieszy, bo choć z klasycznymi, symulacyjnymi, odsłonami serii nie jest mi po drodze, to Forza Horizon pozostaje w mojej opinii jednymi z najlepszych arcade'owych wyścigów na rynku. A dołączające do zestawu samochody dodają jej jeszcze więcej mocy!

eSport, Microsoft i Porsche

Rozpoczyna się właśnie nowy sezon eSportowych rozgrywek — ale to nowości nie tylko dla największych maniaków. Myślę że żadnego miłośnika gier wideo nie trzeba wcale przekonywać do tego, że licencjonowane, klasyczne, samochody wypadają w praktyce znacznie lepiej, niż ich podrabiani koledzy. Mam tylko cichą nadzieję, że na tych sześciu latach się nie skończy i nie będziemy musieli się później żegnać z całym zastępem kupionych dodatkowo modeli...

Źródło: Porshe.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

porscheForzaXbox Onex1