Microsoft

Witajcie rozszerzenia w Microsoft Edge! Oto 5 dodatków, które powinieneś znać

Jakub Szczęsny
Witajcie rozszerzenia w Microsoft Edge! Oto 5 dodatków, które powinieneś znać
50

Wraz z udostępnieniem aktualizacji dla Windows 10 - Anniversary Update, Microsoft Edge, mimo wszystko odrobinę nieudana, nowa przeglądarka Microsoftu, doczekała się obsługi rozszerzeń. Skupieni wokół platformy power-userzy korzystający z obiegu Insider, mogli je testować już dużo, dużo wcześniej. Ci z Was, którzy dopiero teraz zaczynają swoją przygodę z nową odsłoną Windows 10, powinni zapoznać się z pięcioma najważniejszymi dodatkami. Być może to czas, by jednak zwrócić się ku Microsoft Edge?

Jak zainstalować dodatki dla Microsoft Edge?

Najprościej jest po prostu uruchomić Microsoft Edge, kliknąć przycisk opcji (ten najbardziej wysunięty na prawo od paska adresu) i wybrać pozycję "Rozszerzenia".

Następnie, należy wybrać opcję "Pobierz rozszerzenia ze Sklepu". Po tym otworzy się okno Sklepu Windows, w którym będziemy mogli wybrać to, które nas interesuje.

Spodobało Ci się jakieś rozszerzenie? Wystarczy je pobrać. Zostanie zainstalowane automatycznie i tuż po tym będziecie mogli z niego skorzystać w Microsoft Edge.

Niestety, dodatków dla Microsoft Edge jest po prostu mało. Sklep obejmuje 13 takich pozycji, jednak Microsoft ma nadzieję na to, że liczba ta zwiększy się wraz z tym, jak Anniversary Update nieco "ostygnie". Cóż, trzymamy kciuki.

Jakie rozszerzenia są warte Waszej uwagi? Oto nasze TOP5

Nie ma zbyt dużego wyboru, ale z powodzeniem można znaleźć coś dla siebie. Wśród 13 pozycji w Sklepie wybraliśmy dla Was 5, które przydadzą się na pewno, jeżeli albo korzystacie z Microsoft Edge na co dzień, albo myślicie nad porzuceniem Waszej obecnej przeglądarki i zwróceniem się ku rozwiązaniu Microsoftu.

Mouse Gestures

Mouse Gestures to bardzo prosta, aczkolwiek bardzo pomocna (choć niekoniecznie odkrywcza) wtyczka, dzięki której Microsoft Edge zyskuje nowe możliwości interakcji użytkownika z przeglądarką. Komendy dotyczące nawigacji po stronach oraz kartach zostają sprowadzone do gestów myszką, które wywołujemy poprzez naciśnięcie prawego przycisku i wykonanie określonego, predefiniowanego ruchu. Pozycja obowiązkowa dla osób, które często korzystają z komputera za pomocą fizycznej myszy. Ci, którzy korzystają z dotykowej płytki, mogą być nieco niezadowoleni z tego rozszerzenia, ale warto nadmienić, że to nie im dedykowane jest to narzędzie.

Zainteresowała Cię ta wtyczka? Mouse Gestures możesz pobrać tutaj

AdBlock oraz AdBlock Plus

Microsoft Edge wreszcie doczekał się wtyczek, a co za tym idzie, również tych najbardziej potrzebnych we współczesnym Internecie. Sam również jestem zdania, że obecnie, media w Sieci to często kompletny bałagan. Wydawcy wydają się mieć w nosie to, że użytkownicy Internetu coraz chętniej zaglądają do takich rozwiązań i cierpią na tym ci, którzy miejscem na stronie dysponują mądrze, nie przeszkadzają w odbiorze treści i zwracają się ku dużo efektywniejszej, reklamie natywnej.

Chciałbyś utrzeć nosa wydawcom w Microsoft Edge? Pobierz AdBlock'a lub AdBlock'a Plus i... nie zapomnij dodać Antyweba do wyjątków! Serio, dbamy o to, żebyście nie cierpieli przez reklamy podczas pobytu u nas!

Evernote Web Clipper oraz Save To Pocket

Dwie różne wtyczki, dwie różne usługi ale zastosowanie niemalże to samo. Niezależnie od tego, z której z tych dwóch usług korzystacie - możecie ściągnąć dla nich rozszerzenie dla Microsoft Edge. Obydwie wtyczki pozwalają na zapisanie bieżącej strony w zasobach na Waszym koncie w Pocket lub Evernote i odtworzenie ich na innym urządzeniu z zainstalowanymi aplikacjami.

Takiej wtyczki potrzebowałeś? Evernote Web Clipper i Save To Pocket czekają na Ciebie w Sklepie Windows!

Office Online

Microsoft ma naprawdę dobry pakiet Office dostępny w przeglądarce. Jeżeli chcecie mieć jeszcze lepszy dostęp do tych narzędzi, wtyczka Office Online jest absolutnie dla Was. Dzięki niej, za pomocą dosłownie dwóch kliknięć zaczniecie tworzyć Wasz dokument w webowej wersji jednego z programów pakietu Office.

Korzystasz z Office Online? To dobry pomysł, żeby pobrać tę wtyczkę ze Sklepu Windows!

Page Analyzer

Jeżeli pracujesz ze stronami internetowymi i dbasz o to, by były one zgodne ze standardami, dobrze napisane i zoptymalizowane, narzędzie od Microsoftu będzie dobrym wyborem. Zwłaszcza, jeżeli pracujesz z Microsoft Edge i dodatkowo chcesz, aby również pod tą przeglądarką witryna, nad którą pracujesz zachowywała się jak trzeba.

Brakowało Ci tego narzędzia? Page Analyzer w Sklepie Windows czeka!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu