Grafika

Już nie musicie korzystać z Painta. MS przygotowuje nową aplikację do edycji grafiki

Piotr Kurek
Już nie musicie korzystać z Painta. MS przygotowuje nową aplikację do edycji grafiki
5

Microsoft Designer to prosta aplikacja do grafiki na FB, Instagram i LinkedIn. Choć nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana, wiemy jak wygląda i na co pozwala.

Paint w Windows 11 został zaktualizowany w celu dopasowania do nowego projektu wizualnego, jaki Microsoft przygotował użytkownikom najpopularniejszego systemu operacyjnego. Aplikacja zawiera nie tylko uproszczony pasek narzędzi, ale i  ulepszone kolory sekcji i narzędzi tekstowych. I choć to wciąż bardzo "ubogie" narzędzie graficzne, wciąż znajduje swoich fanów, którzy za jego pomocą potrafią stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Choć nic nie wskazuje na to, by Microsoft rezygnował z Painta, tak firma przygotowuje nowe narzędzie graficzne, które spodoba się przede wszystkim fanom... mediów społecznościowych. Nazywa się Microsoft Designer i będzie edytorem grafik dostępnym z poziomu przeglądarki. Bez konieczności instalowania zewnętrznych aplikacji i uruchamiania Painta.

Microsoft Designer. Prosta aplikacja do grafiki na FB, Instagram i LinkedIn

O tym, że Microsoft Designer powstaje MS jeszcze nie informuje. W tej sprawie firmę wyręczyli internauci, którzy wzmianki i zrzuty ekranu z nowej aplikacji opublikowali m.in. na Twitterze. Narzędzie ma ułatwić tworzenie grafik, np. reklamowych na popularne media społecznościowe. Facebook, Instagram, LinkedIn - z możliwością bezpośredniego publikowania kreacji graficznych lub ich zapisywania na komputerze z możliwością edycji w zewnętrznych aplikacjach lub opublikowania w późniejszym czasie. Microsoft Designer oferuje szereg gotowych szablonów, które przyspieszą i ułatwią tworzenie grafik osobom, które wcześniej nie miały z tego typu produktami styczności.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy Microsoft Designer trafi w pełnej wersji do użytkowników. Obecnie jest w fazie Preview i z narzędzia korzysta wąska grupa testerów. Niewykluczone też, że aplikacja dostępna w przeglądarce nie będzie całkowicie darmowa - a przynajmniej może być zarezerwowana wyłącznie dla klientów posiadających aktywną subskrypcją Microsoft 365. Nie da się ukryć, że Microsoft Designer przyda się przede wszystkim osobom zarządzającym mediami społecznościowymi firm i marek, które szukają prostych i wygodnych sposobów tworzenia prostych i przejrzystych grafik publikowanych na Facebooku, Instagramie lub w serwisie LinkedIn.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news