Mobile

Microsoft buduje istne imperium, kolejna usługa przejęta

Konrad Kozłowski
Microsoft buduje istne imperium, kolejna usługa przejęta
8

Niedługo po tym jak Tomasz opisał otwarcie się Wunderlist na integrację z innymi aplikacjami, co skrzętnie wykorzystał Sunrise (będący de facto już pod skrzydłami Microsoftu), na horyzoncie pojawiły się informacje sugerujące, że firma z Redmond nie będzie w stanie powstrzymać swoich ambicji i także...

Niedługo po tym jak Tomasz opisał otwarcie się Wunderlist na integrację z innymi aplikacjami, co skrzętnie wykorzystał Sunrise (będący de facto już pod skrzydłami Microsoftu), na horyzoncie pojawiły się informacje sugerujące, że firma z Redmond nie będzie w stanie powstrzymać swoich ambicji i także i 6Wunderkinder odpowiedzialne za Wunderlist trafi na listę przejętych firm. Tak się właśnie stało.

Microsoft nie zwalnia tempa. Przejęcie Acompli w ogólnym rozrachunku zakończyło się prawdziwym sukcesem - mobilna aplikacja Outlooka przekonała do siebie sporą grupę użytkowników. Stała się nawet obiektywnie oceniając najlepszym klientem pocztowym na iOS-a i walcząc również o ten tytuł na Androidzie ulega tylko Gmailowi. Kolejnym krokiem było skupienie uwagi Microsoftu na "platformie kalendarzowej" Sunrise, która to towarzyszy mi każdego dnia. Jak do tej pory nie został wykonany żaden konkretny ruch i wiele mówi się o niezależności zespołu Sunrise'a od struktur decyzyjnych Microsoftu. Wydaje mi się jednak, że to tylko kwestia czasu, gdy Microsoft "zostawi swój ślad" na Sunrise.

Możemy domniemywać, że pewne prace już trwają, co nie oznaczao jednak, że firma Satya Nadelli odpuści sobie kolejne zakupy. Ostatnim nabytkiem jest 6Wunderkinder - ekipa odpowiedzialna za Wunderlist, aplikację na której opieram swoje codziennie działania. Nie jest to pierwsza, ani druga usługa, która znajduje się w portfolio Microsoftu, a dla mnie stanowi podstawowe narzędzie. Lista ta robi naprawdę spore wrażenie i jest to kolejne potwierdzenie kierunku obranego przez Microsoft, który skupia się na rynku mobile i usługach opartych o chmurę.

Już w dniu potwierdzenia przejęcia Microsoft uspokaja ponad 13 milionów użytkowników Wunderlist. Żadne zmiany cenowe nie wchodzą w grę, a darmowa wersja naturalnie pozostanie wolna od opłat. Wymieniane są także wszystkie wspierane przez Wunderlist platformy, do których należą Windows, iOS, Android i urządzenia ubieralne - Apple Watch oraz te z Android Wear. Bez problemu dostęp do usługi uzyskamy również przez przeglądarkę. Na najbliższe miesiące zostały już złożone obietnice wprowadzania kolejnych ulepszeń, zwiększania ekosystemu wokół Wunderlist integrując się z następnymi produktami.

Zespołowi 6Wunderkinder można tylko serdecznie pogratulować, a do Microsoftu mam podobnie brzmiącą do poprzedniej prośbę - nie zepsujcie tego;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftMobileWunderlist