Microsoft

Microsoft będzie strumieniował aplikacje i gry na smartfony i tablety

Konrad Kozłowski
Microsoft będzie strumieniował aplikacje i gry na smartfony i tablety
19

I jak tu nie lubić Microsoftu? No, może delikatnie przesadziłem, bo lista spraw, którymi firma Nadelli powinna sie zająć nadal zawiera wiele pozycji, ale działania z ostatnich miesięcy bez wątpienia mogą się podobać. Wczoraj zaserwowano nam niezwykle udaną aplikację dla Windows Phone, dziś dowiaduje...

I jak tu nie lubić Microsoftu? No, może delikatnie przesadziłem, bo lista spraw, którymi firma Nadelli powinna sie zająć nadal zawiera wiele pozycji, ale działania z ostatnich miesięcy bez wątpienia mogą się podobać. Wczoraj zaserwowano nam niezwykle udaną aplikację dla Windows Phone, dziś dowiadujemy się o planach zbudowania niesamowicie ciekawego projektu.

Arcadia - nazwa ta nie powinna być kojarzona tylko z planetą z serii gier Halo, ale również z jednym z ciekawszych projektów Microsoftu. Usługa ta ma na celu strumieniowanie aplikacji i gier, które nie są dostępne na platformie Microsoftu - Windows (Phone). O początkach tego projektu pisano już w zeszłym roku, kiedy to na wewnętrznym spotkaniu w Microsofcie zaprezentowano grę Halo 4 strumieniowaną na urządzenia z Windows i Windows Phone. Arcadia miała być porzucona właśnie ze względu na to zastosowanie - strumieniowanie gier otrzymało niższy priorytet niż same aplikacje i gry Microsoftu.

Aktualnie firma Nadelli powraca do tego projektu, jednocześnie przygotowując rozwiązanie pozwalające uruchamiać aplikacje z Androida na platformie Microsoftu. Ogłoszenia o pracę zamieszczone przez Microsoft wyraźnie wskazują, że doświadczenia z iOS-em i Androidem byłyby niezłym atutem dla kandydata - to pokazuje, że firma z Redmond może być zainteresowana dostarczeniem nowej usługi nie tylko na urządzeniach z Windowsem, ale i konkurencyjnych platformach. A nie byłoby to aż tak dużym zaskoczeniem, Microsoft pokazał ostatnio jak istotni są dla niego użytkwnicy innych systemów.

Założenia projektu Arcadia brzmią naprawdę fajnie, ale sam nie do końca wiem, co o tym wszystkim myśleć. Windows 10 zmierza w bardzo fajnym kierunku, natomiast Windows Phone pozostaje nieco zaniedbany. Być może nadchodzące wydarzenia i ujawnienie planów Microsoftu wobec Windows 10 na smartfonach całą tę sytuację uspokoi, ale zamiast przecieków na temat przyszłości "dziesiątki" na urządzeniach mobilnych, pojawiają się informacje o opcji uruchamiania aplikacji z Androida. Przed nami bardzo istotna konferencja odbywająca się w styczniu, która mam nadzieję rozpocznie "falę" wydarzeń, dzięki którym ten wielki plan Nadelli stanie się dla nas jasny.

Źródło: ZDNet via The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoft