Microsoft

Microsoft aktualizuje ikonki Eksploratora, będzie bardziej kolorowo

Kamil Pieczonka
Microsoft aktualizuje ikonki Eksploratora, będzie bardziej kolorowo
41

Microsoft powoli i mozolnie wprowadza zmiany wizualne do systemu Windows 10, które tym razem dotyczą ikonek. Nie jest to może najistotniejsza zmiana, ale taka, którą zobaczycie już na pierwszy rzut oka. Teraz będzie bardziej kolorowo.

Nowe ikonki folderów, kosza i dysków

Nowy wygląd Windows 10 to szerszy proces, który ma być częścią większych zmian w wyglądzie systemu i innych aplikacji Microsoftu zapowiedzianych na koniec tego roku w formie aktualizacji "Sun Valley". Microsoft wprowadza zmiany w wyglądzie ikonek już od jakiegoś czasu, a teraz cały proces ma tylko przyśpieszyć. Nic w tym dziwnego, bo to właśnie Eksplorator plików jest narzędziem, z którego korzystamy najwięcej jeśli chodzi o zarządzanie folderami. I to właśnie ich wygląd najbardziej się zmieni. Szczególnie jeśli chodzi o foldery specjalne, które jak widać na obrazkach, będą różniły się kolorami. Koniec z żółtą teczką.

Zmianie ulegną też ikonki dysków twardych oraz ikonka kosza, Microsoft zdaje się nieco wszystko upraszczać, rezygnując z mocnego efektu 3D jaki miały obecne ikonki. To ukłon w stronę Fluent Design, który z różnym skutkiem wprowadzany jest w systemie i pobocznych aplikacjach od dłuższego czasu. Nie są to też zmiany drastyczne, ale wydają się całkiem przyjemne dla oka, tym bardziej, że mają być integralną częścią większych przekształceń, związanych chociażby z nowym projektem menu Start.

W najnowszym wpisie na blogu Windows Insider, autorzy wspominają też o innych poprawkach jakie pojawią się w buildzie 21343. Mowa to między innymi o zmianach w aplikacji Microsoft Defender oraz Windows Sandbox, które mają teraz działać nieco sprawniej i szybciej się uruchamiać. Co ciekawe w nowym buildzie zaczną też działać nowe skróty podczas zmiany nazw plików oraz ikon. Przyciskając Ctrl + prawa/lewa strzałka przesuniemy kursor o całe słowa, Ctrl + Delete skasuje całe słowo przed kursorem, a Ctrl + Backspace za nim. Zanim jednak te zmiany trafią do wszystkich użytkowników Window 10 to jeszcze nieco czasu minie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu