Felietony

Miał być wielki powrót Megaupload - jest Mega falstart

Grzegorz Ułan
Miał być wielki powrót Megaupload - jest Mega falstart
54

Od wczoraj działa, w sensie miał działać, następca, zamkniętego dokładnie rok temu, Megaupload - Mega. Zapowiadaliśmy ten serwis już na początku grudnia ze zrzutami ekranu. Wszystko wygląda tak, jak w tych zapowiedziach, prócz tego, że tak naprawdę nie można nic zrobić. Wczoraj po założeniu kon...


Od wczoraj działa, w sensie miał działać, następca, zamkniętego dokładnie rok temu, Megaupload - Mega. Zapowiadaliśmy ten serwis już na początku grudnia ze zrzutami ekranu. Wszystko wygląda tak, jak w tych zapowiedziach, prócz tego, że tak naprawdę nie można nic zrobić.

Wczoraj po założeniu konta czekałem godzinę na potwierdzenie emailem, po czym kilkakrotnie próbowałem się logować na potwierdzone dane, ale za każdym razem otrzymywałem komunikat, że konto nie istnieje. Ponowna próba założenia skutkowała komunikatem, iż podany adres jest już w użyciu. W końcu zmęczonemu już próbami udało mi się uruchomić swoje konto. Co mnie z miejsca zaskoczyło, mamy tu od razu obsługę polskiego języka - nie przypominam sobie zagranicznego serwisu, który już na starcie oferował wsparcie w naszym języku.

Nadal jednak podstawowa funkcjonalność serwisu nie działa jak powinna. Próbowałem jeszcze przed chwilą załadować zwykły plik graficzny - 88KB, bezskutecznie. Rozumiem ogromne zainteresowanie tym powrotem, ale to chyba i sam Kim Dotcom powinien przewidzieć. Nie wiem, na ile te wstępne problemy zaważą na powodzeniu tego projektu, ale darmowe 50GB na start powinno zrobić swoje, zwłaszcza, że to nie ostatnie słowo Kima i już szykuje coś większego - MegaMovie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

megauploadKim Dotcommega