Steam

Metro for Steam to świetny motyw inspirowany interfejsem Microsoftu

Konrad Kozłowski
Metro for Steam to świetny motyw inspirowany interfejsem Microsoftu
28

Niedawna aktualizacja wyglądu sklepu Steam okazała się właściwy ruchem. Ten powiew świeżości był potrzebny, a opinie na temat dokonanych zmian są raczej pozytywne. Czas jednak odmienić także intrefejs aplikacji Steama dla Windowsa, a jak się okazuje Metro UI Microsoftu to świetne źródło inspiracji....

Niedawna aktualizacja wyglądu sklepu Steam okazała się właściwy ruchem. Ten powiew świeżości był potrzebny, a opinie na temat dokonanych zmian są raczej pozytywne. Czas jednak odmienić także intrefejs aplikacji Steama dla Windowsa, a jak się okazuje Metro UI Microsoftu to świetne źródło inspiracji.

Skórki i motywy dla aplikacji na Windowsie w pierwszej kolejności zawsze kojarzą mi się z odtwarzaczem Winamp. Przygotowano ich tysiące, były te mniej i bardziej udane, a z opcji personalizowania wyglądu odtwarzacza korzystało wielu użytkowników. Przyznam, że aktualnie nie korzystam z ani jednej modyfikacji interfejsu aplikacji. Nie wiem do końca z czego to wynika - czy z braku inicjatywy i/lub czasu z mojej strony czy po prostu aplikacje stały się na tyle atrakcyjne wizualnie i dobrze przemyślane, że niepotrzebna jest zmiana ich wyglądu oraz układu. Jedynej zmiany jakiej dokonałem to podmiana ikonki programu IrfanView na tę lepiej wpisującą się w interfejs Windows 8.

Dziś ten stan rzeczy zmienił się i postanowiłem z powrotem użyć naprawdę udanej skórki dla klienta Steama. Korzystałem z niej pewien czas temu, ale dokonana stosunkowo niedawno ponowna instalacja systemu (Windows:) zrobiła swoje. Motyw Metro for Steam jest dostępny zupełnie za darmo i jedyne co musimy zrobić, by z niego skorzystać to pobrać paczkę udostępnioną w serwisie DeviantArt i odpowiedni folder umieścić w katalogu "skins" Steama. Po wybraniu nowego motywu w ustawieniach aplikacji restartujemy ją i cieszymy się nowym wyglądem.

Oczywiście nie wszystkim motyw ten będzie odpowiadał i nie wszystkim użytkownikom wpisze się on tak dobrze w kompozycję systemu, ale trzeba przyznać, że autorzy skórki odwalili kawał dobrej roboty. Oprócz zmiany wyglądu elementów interfejsu aplikacja została nieznacznie "przemeblowana" - na przykład sposób prezentacji zrzutów ekranowych z gier. Co bardzo istotne, motyw jest przez cały czas poprawiany (jeśli to niezbędne) i aktualizowany - o nowościach i zmianach można na bieżąco czytać w grupie społeczności na Steamie. Jeżeli nie spodobała Wam się kolorystyka motywu to nic straconego - przygotowano także niewielką aplikację umożliwiającą zarządzanie podstawowymi barwami motywu.

Wszystkie niezbędne linki znajdziecie na oficjalnej stronie Metro for Steam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu