Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Metallica w Spotify!!

GM
Grzegorz Marczak
17

Ależ strzał Spotify! Metallikę można lubić, można tej kategorii muzyki nie znosić (ja akurat lubię, choć słucham jeszcze cięższego brzmienia) ale naprawdę niewiele jest osób które tego zespołu nie zna. Legenda metalu, trzymająca się od lata na scenie (choć trochę zmienili brzmienie) i cały czas...

Ależ strzał Spotify! Metallikę można lubić, można tej kategorii muzyki nie znosić (ja akurat lubię, choć słucham jeszcze cięższego brzmienia) ale naprawdę niewiele jest osób które tego zespołu nie zna. Legenda metalu, trzymająca się od lata na scenie (choć trochę zmienili brzmienie) i cały czas potrafiąca przyciągnąć na koncerty setki tysięcy fanów.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Spotify, na scenie pojawił się sam Lars Ulrich z Metalliki aby ogłosić wszem i wobec, że cała twórczość jego zespołu dostępna jest w Spotify. Ten sam Ulrich który był wrogiem Napster teraz razem z Seanem Parkerem występuje razem ogłaszając, że będą dostępni w serwisie gdzie za muzykę pobierana jest stała opłata miesięczna! Świat się zmienia, zmieniają się też i poglądy (choć warto zauważyć - na co zwrócił uwagę czytelnik i co podaje też TC, że Metallica właśnie uwolniła się od długiego kontraktu jaki miała z wytwórnią muzyczną - teraz już decydują sami o tym co jest ich)

Mam nadzieję, że tego typu transakcji pozwolą Spotify osiągnąć w przyszłości finansową prostą. Na razie serwis ma olbrzymie koszty związane z opłatami za licencje i generuje milionowe straty.

Zdjęcie i źródło : Techcrunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

muzykamuzyka w sieci