Facebook

Messenger w przeglądarce to najlepsza decyzja Facebooka w ostatnim czasie

Konrad Kozłowski
Messenger w przeglądarce to najlepsza decyzja Facebooka w ostatnim czasie
48

Wiedziałem, że w końcu do tego dojdzie no i stało się. Messenger nie jest już jedynie marką mobilną - od dziś możemy siedzieć na fejsie nie siedząc na fejsie. Prowadzenie rozmów z kontaktami z Facebooka możliwe jest dzięki nowej web-aplikacji, która już na samym wstępie ma ode mnie wielkiego plusa....

Wiedziałem, że w końcu do tego dojdzie no i stało się. Messenger nie jest już jedynie marką mobilną - od dziś możemy siedzieć na fejsie nie siedząc na fejsie. Prowadzenie rozmów z kontaktami z Facebooka możliwe jest dzięki nowej web-aplikacji, która już na samym wstępie ma ode mnie wielkiego plusa.

A to dlatego, że pojawienie się komunikatora pod adresem Messenger.com nie oznacza zniknięcia możliwości prowadzenia rozmów bezpośrednio na stronie serwisu społecznościowego. Czy Facebook będzie nas nakłaniał do korzystania z nowości? Trudno powiedzieć. W końcu będziemy wtedy znacznie mniej aktywni, nie będziemy lajkować ani komentować. Z drugiej strony, ostatnie nowości ukazują niezwykle ogromne znaczenie Messengera, który jest oczkiem w głowie Facebooka i taki krok, jak ten dzisiejszy, nie jest wcale zaskakujący.

Odwiedzając stronę Messenger.com powinniście już posiadać możliwość zalogowania się na swoje konto na Facebooku, by móc przejść do komunikatora. Jeśli tak nie jest, to najprawdopodobniej Facebook wkrótce Wam to umożliwi. Po zalogowaniu oczom ukaże się bijące po oczach białe tło, które znamy z aplikacji mobilnych. Lewy panel to oczywiście lista naszych konwersacji, a po prawej stronie podgląd aktywnej rozmowy. Klikając na ikonkę z literką "i" wyświetlimy więcej informacji o kontakcie.

Jeśli usłyszycie dźwięk kojarzony tylko ze smartfonami, to nie przesłyszeliście się. Rzeczywiście przeglądarkowy Messenger powiadamia nas o nowych wiadomościach dokładnie tym samym, irytującym, efektem dźwiękowym. Możemy go wyłączyć, ale nie zmienić. Dla chętnych przygotowane zostały także powiadomienia obsługiwane w Chrome czy Firefoksie. Obsługiwane jest przesyłanie zdjęć, naklejek i "lajków". Wszystko działa dokładnie tak jak powinno.

Czyli mogę przestać liczyć na uruchomienie aplikacji z Androida w Chrome. Facebook okazał się szybszy.

By skorzystać z Messengera już teraz, odwiedźcie adres Messenger.com/login.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookmessenger