Facebook

7 miliardów konwersacji każdego dnia na Messengerze w 2017 roku

Grzegorz Ułan
7 miliardów konwersacji każdego dnia na Messengerze w 2017 roku
6

Grudzień to co roku miesiąc podsumowań mijającego roku, robią to największe firmy technologiczne na świecie, również Facebook, który ma się czym pochwalić, zwłaszcza jeśli chodzi o statystyki używania ich komunikatora, czyli Messengera.

W 2017 roku odnotowali już 1,3 miliarda aktywnych użytkowników tego komunikatora, którzy każdego dnia przeprowadzali przy jego użyciu 7 miliardów rozmów, w tym również każdego dnia rozpoczynano 260 milionów nowych wątków. Najwięcej rozmów w 2017 roku przeprowadzono w Nowy Rok, Dzień Matki i Walentynki.

Niezwykle popularne były również rozmowy wideo przez Messengera, których naliczono 17 miliardów, co dało wynik dwa razy lepszy niż w 2016 roku. Na taki wzrost mogło mieć wpływ wprowadzenie rok temu grupowych czatów wideo.

Również w miliardach policzono wsparcie graficzne, którym się posługiwaliśmy podczas rozmów na Messengerze, czy to w postaci emotikon czy gifów. Tych pierwszych używano w liczbie 500 miliardów, co przekładało się na prawie 1,7 miliarda każdego dnia, a gifów wysłaliśmy aż 18 miliardów.

Coraz większą popularnością cieszą się też grupy na Messengerze, których każdego dnia powstawało aż 2,5 miliona. Średnio w takich grupach rozmawiało po 10 osób.

Jeśli chodzi o reakcje, którymi okraszaliśmy nasze rozmowy w grupach, najpopularniejszą jest ta po lewej na poniższej grafice, natomiast w rozmowach 1:1 najczęściej posługiwaliśmy się emotikoną po prawej.

Z całością raportu za 2017 roku ze statystykami korzystania z Messengera możecie się zapoznać pod tym linkiem (infografika).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu