7

Facebook myli Messengera ze świąteczną choinką i dodaje kolejne zbędne ozdoby

Macie dość przeładowanego funkcjami Messengera? Nie tylko wy — ale wszystko wskazuje na to, że lżej już nie będzie.

Messenger niewątpliwie jest jednym z tych komunikatorów, po który wielu użytkowników na całym świecie sięga najczęściej. Powodów jest wiele — ale najważniejszym pozostaje jego dostępność. To przecież multiplatformowe narzędzie, z którego korzystają wszyscy — tym bardziej, że od jakiegoś czasu nie ma nawet konieczności posiadania konta na Facebooku. Największym problemem pozostaje jego nadmiar funkcji i przeładowanie elementami, które niespecjalnie interesują spore grono jego użytkowników. Wiecie, tych którzy za jego pośrednictwem lubią się kontaktować ze znajomymi, rodziną i przyjaciółmi — a nie urozmaicać sobie dzień tamtejszymi relacjami, naklejkami, gifami i toną funkcji. Dlatego też nie dziwi mnie to, że coraz chętniej sięgamy po lżejszą wersję aplikacji na Androida — Messengera Lite.

World Effects

Messaging is more visual than ever, and features like photos, videos, emojis, stickers and GIFs make Messenger the best place for expressing yourself however you want. And with recent improvements – like the ability to send high resolution photos in Messenger – awesome visual messaging has a home in Messenger. It's been almost exactly a year since we introduced the powerful, native camera for Messenger and given that momentous timing, we're excited to introduce today a new feature for visual messaging — World Effects. World Effects technology enables you to drop 3D objects into your surroundings to capture and share fun moments with your family and friends. For example, add a 3D heart floating over someone's head and then try panning your phone's camera from side to side. Or use an arrow to point to an exact object or location in a panorama so your friend knows what you're referring to. Or better yet, add a new fun, celebratory robot to an otherwise every-day setting and spice things up a bit. (Hint: be sure to try the robot out with your phone's volume turned up – the robot plays three different kinds of music!)We're launching a handful of World Effects to people around the world. In addition to the heart, arrow and robot, you can also try playing around with a unicorn plus word bubbles, like “love,” “bae,” “heart” and “miss you.” To add a World Effect, open the Messenger Camera (from your inbox or from inside an existing conversation by tapping the camera icon), and then scroll to choose from the camera effects. Pick an effect and then tap to add it to your image. We hope you enjoy using these early versions of World Effects in Messenger to bring joy and delight to your communications, especially during this holiday time of year as we re-connect with friends and family and maybe even make new connections. As always, let us know what you think!

Opublikowany przez Messenger na 12 grudnia 2017

Facebook jednak konsekwentnie zamiast odchudzać swoją aplikację — to dodaje do niej kolejne ozdoby i świecidełka. Tym razem przedstawia dodatek który nazywa World Effects. To nic innego, jak efekty AR które dodają trójwymiarowe efekty do widocznych w naszych kamerkach obiektów. Tak, nie mylicie się — to coś na wzór snapchatowych efektów, które tam cieszą się ogromną popularnością już od jakiegoś czasu. Bo jak kopiować, to już garściami, prawda? Tym bardziej, że najwyraźniej części użytkowników to odpowiada…

Facebook już nawet nie próbuje ukrywać swoich inspiracji specyficzną platformą, która kojarzona jest głównie z młodszymi użytkownikami. Sukcesywnie w ich usługach można znaleźć kolejne elementy, które tam cieszą się coraz większą popularnością. W Messengerze już teraz udostępniono użytkownikom serca, strzały, robota, jednorożca oraz kilka ładnie zaprojektowanych słówek w bańkach. Wszystkie znajdziecie w efektach aparatu — teraz, albo w najbliższych dniach, kiedy stosowne nowości dotrą i do waszych kont!

Źródło