Antyapps

Memoji zamieni nasze zdjęcie w emoji

A
Antyapps
0

Emoji w mgnieniu oka podbiły serca użytkowników smartfonów na całym świecie. Z tym raczej nikt nie będzie dyskutował -- od kiedy mamy dostęp do specjalnych klawiatur z ikonkami, nie boimy się ich nadużywać. W codziennych rozmowach z przyjaciółmi, a coraz częściej zdarza się też im trafiać do ofi...

Emoji w mgnieniu oka podbiły serca użytkowników smartfonów na całym świecie. Z tym raczej nikt nie będzie dyskutował -- od kiedy mamy dostęp do specjalnych klawiatur z ikonkami, nie boimy się ich nadużywać. W codziennych rozmowach z przyjaciółmi, a coraz częściej zdarza się też im trafiać do oficjalnych komunikacji firmowych, a nawet pojawiać na ogromnych miejskich plakatach. Każdy ma swój ulubiony zestaw ikonek, ale co byście powiedzieli żeby zamiast słania zestawu obrazków -- przerobić nasz portret na emoji? Z delikatną animacją i efektami, które nie pozostawią złudzeń którą z ikonkowych emocji chcieliśmy przekazać? Tak właśnie działa Memoji!

Jest popyt, to i są aplikacje by go zaspokoić. Skoro mają być portrety, to muszą być i zdjęcia -- te możemy wykonywać bezpośrednio z poziomu aplikacji, albo importować z biblioteki grafik składowanej w naszym urządzeniu. Wybór należy do nas. Pamiętajcie tylko, że musi to być portretowe zdjęcia przywodzące na myśl te od dokumentów -- najlepiej en face. To pozwoli aplikacji znacznie skuteczniej poradzić sobie z edycją. Kiedy zaś Memoji nie wykryje naszej twarzy, twórcy delikatnie zasugerują nam, że czas zadbać o lepsze ujęcie. Gotowe? No to możemy przejść do akcji.

Kiedy już zdjęcie jest w aplikacji, to na dole widnieje pasek z zestawem emoji, które z pewnością są wam już dobrze znane. Nie, nie jest to cały pakiet kilkudziesięciu minek -- znalazło się ich raptem kilkanaście, tych najpopularniejszych. I po ich wyborze program automatycznie tu wykrzywi, tam doda, zanimuje całość tak, aby upodobnić nasze twarze do emoji. Czy wygląda to efektownie? To zależy.

Jedne animacje przygotowane są lepiej, inne gorzej. Jedne wypadają bardziej efektywnie, inne znacznie mniej -- ba, powiedziałbym nawet, że wyglądają naprawdę źle i tandetnie. Jednak w przeciwieństwie do programów typu FaceApp które chciały zrobić coś "na poważnie", tutaj twórcy znacznie lżej podeszli do tematu. Postanowili się po prostu pobawić konwencją -- i zrobili to dość ciekawie, korzystając przy okazji z co rusz rosnącej mocy emoji! Ostateczny efekt możemy zapisać w formie gifa, materiału wideo, albo też podzielić się nim bezpośrednio w najpopularniejszych serwisach społecznościowych.

Memoji (za które odpowiada ekipa od FaceTune 2) to jedno z tych narzędzi, którym pobawicie się chwilę i prawdopodobnie dość szybko o nim zapomnicie. Jednak rosnąca popularność tego rozwiązania daje do myślenia i jeżeli chcielibyście też wcielić się w którąś z ilustrowanych emotikonek -- to nic nie stoi na przeszkodzie. Program dostępny jest w AppStorze, w wersji dostosowanej do ekranów iPhone'ów, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: