Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Internet

MCI przejmuje 20% grupy o2!

GM
Grzegorz Marczak
5

Ciekawy raport dotyczący MCI pojawił się niedawno w sieci (Raport bieżący). Wynika z niego, że jeden z funduszy MCI właśnie nabył 20% grupy o2. Z raportu: MCI Management S.A. ("MCI Management") informuje, iż dnia 10.02.2014 r. subfundusz MCI.EuroVentures 1.0 wydzielony w ramach funduszu MCI.P...

Ciekawy raport dotyczący MCI pojawił się niedawno w sieci (Raport bieżący). Wynika z niego, że jeden z funduszy MCI właśnie nabył 20% grupy o2.

Z raportu:

MCI Management S.A. ("MCI Management") informuje, iż dnia 10.02.2014 r. subfundusz MCI.EuroVentures 1.0 wydzielony w ramach funduszu MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, w którym to subfunduszu MCI Management posiada pośrednio 100% certyfikatów inwestycyjnych, zawarła umowę ze spółką European Media Holding S.a r.l. ("EMH"), na mocy której MCI Management obejmie ze skutkiem od dnia 13.02.2014 r. pakiet mniejszościowy dający równowartość 20% udziałów w Grupie o2 S.A., kontrolowanej przez EMH, której właścicielem jest fundusz Private Equity z grupy Innova Capital. Spółka zależna od Grupy o2 S.A. podpisała 23 października 2013 r. przedwstępną umowę nabycia 100% akcji Wirtualna Polska S.A. za 375 mln PLN

Przypomnijmy więc, najpierw o2 oddaje się w ręce Innova Capital, potem pozyskując fundusze przejmuje Wirtualną Polskę tworząc Grupę Wirtualna Polska, w między czasie sprzedają 20% udziałów jednemu z funduszy MCI.

Czytając to pierwsze co przyszło mi do głowy, że trójka założycieli zbyła swoje akcje. Okazuje się jednak, że tak się nie stało (zapytałem o Michała Brańskiego na Facebooku). Drugie pytanie jakie się nasuwa to o co chodzi z MCI? Przejęcie 20% portalu czy też grupy portali to nie to samo co inwestycja w spółki wysokiego ryzyka ale też z dużą stopą zwrotu w relatywnie krótkim czasie. Może więc Innova Capital zaprosiła MCI do wspólnej inwestycji i teraz ten plan jest realizowany?

Wszystko prawdopodobnie wyjaśni się jutro na konferencji prasowej o2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: