10

MCI inwestuje w kupujemy.pl

Fundusz inwestycyjny MCI za pośrednictwem spółki Retail Info (z siedzibą w Pradze) inwestuje w porównywarkę cen kupujemy.pl przejmując 45% udziałów w Advanced Network Technologies Sp. z o.o (ANT) Retail Info prowadzi serwisy internetowe poświęcone tradycyjnemu handlowi w Czechach i na Słowacji od 2000 roku. Flagowe projekty Retail Info to portale AkcniCeny.cz oraz Zlecnene.sk prezentujące promocje […]

Fundusz inwestycyjny MCI za pośrednictwem spółki Retail Info (z siedzibą w Pradze) inwestuje w porównywarkę cen kupujemy.pl przejmując 45% udziałów w Advanced Network Technologies Sp. z o.o (ANT)

Retail Info prowadzi serwisy internetowe poświęcone tradycyjnemu handlowi w Czechach i na Słowacji od 2000 roku. Flagowe projekty Retail Info to portale AkcniCeny.cz oraz Zlecnene.sk prezentujące promocje sieci handlowych.W najbliższych latach Retail Info oraz ANT zamierzają blisko współpracować tworząc środkowo europejskie przedsiębiorstwo, dostarczając internautom informacji o handlu zarówno internetowym jak i tradycyjnym. Z pomocą MCI firmy będą zmierzać do przyszłej fuzji, której następstwem będzie sprzedaż udziałów MCI inwestorowi strategicznemu lub wejście na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych w latach 2009 – 2010.

I tyle jeśli chodzi o oficjalną informację prasową, wygląda na to, że kupujemy.pl dzięki wsparciu finansowym MCI i Retail Info ma szansę na dość dynamiczny rozwój.

Ciekawe czemu MCI (przez Retail Info) nie zdecydowało się na inwestycje nokaut.pl lub skapiec.pl (o tych wyszukiwarkach jest najgłośniej ostatnimi czasy) czyli tak naprawdę co zadecydowało, że wybrali właśnie kupujemy.pl ? – bardzo chciałbym poznać proces decyzyjny takiej inwestycji.