Felietony

Blogfrog - niestety, następny proszę

Grzegorz Marczak
Blogfrog - niestety, następny proszę
22

Blogfrog działa już chyba ponad miesiąc - i od ponad miesiąca nie może sobie poradzić z algorytmem określającym popularność bloga. Oczywiście nie jest to główna i jedyna funkcjonalność ale jeśli się ją tworzy to trzeba liczyć się z tym, że będzie wywoływać emocje. Frogrank jest na tyle nieudany (...

Blogfrog działa już chyba ponad miesiąc - i od ponad miesiąca nie może sobie poradzić z algorytmem określającym popularność bloga. Oczywiście nie jest to główna i jedyna funkcjonalność ale jeśli się ją tworzy to trzeba liczyć się z tym, że będzie wywoływać emocje.

Frogrank jest na tyle nieudany (o czym też już pisałem), że nawet "wysoko postawieni" pracownicy agory z pionu internetowego się z niego śmieją :)

kaznowski.blox.pl:

Ten "algorytm" jest na tyle ciekawy, że takie blogi jak webusability.pl, zielony bloger czy blog Macieja Zimczonka mają niższy frogrank niż... blog o blogfrogu. Myślę, że blog o blogfrogu jest wybitny z wielu powodów.

Sprawdziłem i niestety ale Antyweb też jest nokautowany przez blog o blogfrogu (wynik starcia to 18:7 dla blogu o blogfrogu).

Idąc dalej, sprawdzamy top10 blogów i nadal staniki prowadzą, co oczywiście nie jest problemem. Mógł bym natomiast wysnuć spiskową teorię dlaczego w pierwszej dziesiątce większość blogów pochodzi z blox.pl ? - nie będę jednak snuł teorii bo jak się okazuje nie wszystkie blogi z bloxa są doceniane (o czym pisał wcześniej Dominik).

Ranking to jednak nie wszystko (choć tak jak pisałem, nie jest zauważalny jeśli działa dobrze), sprawdzam ciekawe wiadomości z sekcji internet i pierwsze dwa newsy - to informacja o koncercie muzycznym, oraz informacja o ankiecie związanej z polityką? Niezależnie od tego czy autorzy blogów dobrze je kategoryzowali (chociaż kogo obchodzi jakie ktoś sobie przypisał kategorie ?) - to co tak naprawdę ciekawego jest w tych notkach, że są one na liście ciekawych wpisów?


Najciekawsze wpisy o internecie ?

Zagadką również pozostaje jak oceniane są i punktowane poszczególne wpisy i dlaczego jest tak, że niektóre notki zaraz po ukazaniu się mają bardzo dużo punktów, a niektóre nie mają ich prawie wcale.

Ranking jak już pisałem nie jest najważniejszy, jeśli jednak ocenianie notek i wybieranie tych ciekawych działa niepoprawnie to do czego tak naprawdę może przydać się ten serwis?

Czy autorzy Blogfroga się obudzą ? - szczerze mówiąc nie wiem, dziwie się że po tak długi okresie od uruchomienia serwisu nie doszli do tego jak powinna działać punktacja dla notek, ocena bloga itp. (może zamiast gimnastykować się z skomplikowanym algorytmem dać wszystkim jakiś skrypt liczący oglądalność i UU i na tej bazie coś sugerować?)

Ps. Szkoda - bo po raz kolejny okazuje się, że najciekawsze wpisy pokazuje mi mój RSS, a liczyłem na to, że znajdę je na blogfrogu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu