Płatności

Otwarcie konta bankowego w aplikacji mobilnej bez wychodzenia z domu czy wizyty kuriera

GU
Grzegorz Ułan
4

Wczoraj użytkownicy telefonów z iOS na pokładzie, będący jednocześnie klientami 9 banków w Polsce, mogli zacząć w końcu korzystać z mobilnych płatności zbliżeniowych Apple Pay. Wśród tych banków był też mBank, czwarty pod względem posiadanych aktywów bank w Polsce, który dziś poinformował, że to nie jedyna nowość dla posiadaczy iPhone.

Jeśli korzystacie z iPhone, a na liście banków, które udostępniły Apple Pay nie znalazł się akurat Wasz bank, możecie bez wychodzenia z domu założyć od dziś konto w mBanku, bez konieczności wizyty w placówce czy kontaktu z kurierem.

Co trzeba zrobić, by założyć konto w aplikacji mBanku? Przede wszystkim pobrać ją z App Store i wybrać opcję Otwórz rachunek przez wideo. Konieczne tu będzie okazanie później dowodu osobistego konsultantowi, który po zrobieniu zdjęć dokumentu, zweryfikuje klienta i w jego imieniu złoży wniosek o założenie nowego rachunku w mBanku.

Po zakończeniu rozmowy, klient wprowadza w aplikacji specjalny kod przekazany mu przez konsultanta podczas połączenia telefonicznego, po czym następuje powiązanie aplikacji mobilnej z nowym kontem i gotowe.

Oprócz zakładania konta z poziomu aplikacji mobilnej, pojawiła się w niej dziś opcja zarządzania zleceniami stałymi, dostępna jest w opcjach płatności, gdzie możemy ustawiać teraz nowe zlecenia, usuwać lub modyfikować istniejące.

Początkowo opcja zakładania nowego konta w aplikacji, ta dostępna jest dla klientów ze smartfonami z iOS (obecnie 25% klientów mBanku), w późniejszym terminie udostępniona zostanie posiadaczom smartfonów z Androidem.

W gwoli ścisłości wspomnę, że nie tylko w mBanku możecie w ten sposób konto założyć, wideoweryfikację udostępnia również Bank Zachodni WBK.

Źródło: mBank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: