Bank

mBank mocno miesza w cenniku. Takich podwyżek nikt się nie spodziewał

Piotr Kurek
mBank mocno miesza w cenniku. Takich podwyżek nikt się nie spodziewał
57

mBank zapowiada podwyżki w cenniku, które z pewnością nie przypadną go gustu jego klientom. Co się zmieni i kiedy?

mBank swoją decyzję o zmianach w cenniku tłumaczy następująco:

W ostatnich dwóch latach znacząco wzrosły ceny towarów i usług. Ma to również wpływ na koszty obsługi, które ponosimy. Z tego powodu podwyższamy niektóre opłaty i prowizje, głównie związane z wypłatą gotówki.

Zmiany w cenniku to zaledwie początek turbulencji, na które mogą liczyć klienci mBanku. Instytucja poinformowała również, że wyłącza ze swojej sieci bankomaty Euronet i Santander Bank Polska (z wyjątkiem urządzeń w placówkach mBanku), co oznacza, że za wypłatę w bankomatach spoza sieci klienci zapłacą 5 zł. Opłaty dotyczą eKonta osobistego i eKonta dla Młodych (umowy od 26 września 2013 r.). Dla pozostałych kont Bank obniży jej wysokość z 7 zł do 5 zł.

Jak informuje Euronet, usługa wypłat przez Euronet Polska dla klientów mBank realizowana jest zgodnie z ogólnymi warunkami VISA i Mastercard - tak było i tak pozostanie. Euronet Polska niezmiennie nie pobiera od użytkowników, włączając w to klientów mBank, żadnych opłat za korzystanie z bankomatów sieci Euronet Polska. Opłaty są pobierane przez banki i w tym wypadku zostały jednostronnie podniesione przez mBank. Euronet Polska udostępnia też swoje urządzenia do wpłat dla klientów mBank, oraz obsługuje dla mBank część urządzeń samoobsługowych zgodnie z umową zawartą przez mBank i Euronet Polska.

Co jeszcze się zmieni?

 • dla większości klientów – mBank podniesie próg minimalnej bezpłatnej wypłaty z bankomatu ze 100 zł do 300 zł
 • dla klientów korzystających z mKonta Intensive – wprowadzony zostanie próg 300 zł minimalnej bezpłatnej wypłaty z bankomatu (nadal jeśli wypłaca powyżej tej kwoty to nic za to nie zapłacą)
 • dla klientów korzystających z eKonta możliwości 13-24 – tu pojawi się próg minimalnej wypłaty, w wysokości 100 zł, ale tak opłata będzie pobierana dopiero, gdy klient skończy 18 lat
 • podwyższona zostanie opłata za usługę wypłaty ze wszystkich bankomatów z 9 zł do 18 zł
 • mBank podniesie z 7 zł do 10 zł miesięczną opłatę za kartę do eKonta osobistego (warunki zwolnienia z opłaty nie zostaną zmienione: jeśli w danym miesiącu klient wykona transakcje bezgotówkowe za min. 350 zł dowolną kartą debetową i/lub kredytową z oferty dla klientów indywidualnych)
 • Z 7000 zł do 10000 zł zostanie podniesiona suma wpływów wymagana przez mBank, aby nie pobierać opłaty za mKonto Intensive
 • wprowadzona będzie prowizja za wypłatę w kasie sklepu (cashback) w wysokości 2 zł
 • wprowadzona zostanie opłata za wypłatę w bankomacie BLIKIEM:
  • 2,5 zł w bankomatach sieci mBank i PlanetCash, gdy wypłata jest poniżej 300 zł
  • 5 zł w pozostałych bankomatach w Polsce

mBank z dużymi podwyżkami. Co się zmienia?

Uniknięciu opłat może pomóc specjalna usługa wypłaty ze wszystkich bankomatów. Jednak i ona ulegnie zmianie. Dotychczas trzeba za nią płacić 9 zł miesięcznie. Od 3 kwietnia kwota ta wzrasta dwukrotnie, do 18 zł.

Kiedy zmiany wejdą w życie? Wszystko zależy od usługi oferowanej przez mBank. Przykładowo: nowe opłaty za przelew (wewnętrzny, zewnętrzny, do ZUS i US) w placówce i u konsultanta mLinii wejdą w życie 3 kwietnia tego roku. Opłata za wypłatę gotówki BLIKIEM w bankomacie mBanku i Planet Cash w Polsce obowiązywać będzie od 4 czerwca tego roku. Szczegółowe informacje o zmianach w cenniku oraz datach wprowadzenia każdej zmiany znajdziecie w Szczegółowym wykazie zmian w Taryfie prowizji i opłat dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. Jest tego naprawdę sporo!

Grafika wyróżniająca: materiały prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news