Kryptowaluty

Mastercard chce obsługiwać wyselekcjonowane kryptowaluty

KK
Krzysztof Kurdyła
15

Wygląda na to, że Elon Musk wywołał kolejną rewolucję. Po tym, jak Tesla ogłosiła inwestycję wysokości 1,5 mld dolarów w bitcoina kolejne firmy, co ważne tym razem z samego serca branży finansowej ogłosiły swoje wejście w ten kontrowersyjny temat. Deklaracja ze strony Mastercard ma potencjał do tego, żeby wywindować i tak wysokie kursy krypto na księżyc ;).

Czy w szaleństwie jest metoda?

Muszę przyznać, że patrzę na cały ten hype z ogromnym zaciekawieniem, szczególnie dlatego, że mam wrażenie, że Musk może tu wywinąć jeszcze nie jeden numer. Przypomnę, że CEO Tesli jednocześnie inwestuje ogromne kwoty, jak i bawi się tym tematem. Jego ulubionym krypto jest przecież założony dla żartu Dogecoin. Zastanawiam się, czy w obliczu jego wcześniejszych problemów z SEC, absurdów z shortowaniem, którego jest zapiekłym przeciwnikiem, nie postanowił się tym rynkiem po prostu zabawić, zarabiając przy okazji pareset milionów dzięki medialnej sile jego rekomendacji. Wszystko zgodnie z regułami kasyna.

Wielcy się przyłączają

Niezależnie od intencji Muska, ostatnie wydarzenia wywołały ruch części instytucji finansowych, które rozważają, albo wręcz zdecydowały o wejściu w ten czy inny sposób w krypto. To może wywołać efekt śnieżnej kuli i zawołanie „to the moon” może być słyszalne bardziej niż kiedykolwiek. Na kupno i trzymanie najważniejszych kryptowalut pozwala już PayPal, a w najbliższym czasie umożliwi rozliczenia przy ich pomocy MasterCard. Także część banków zaczęła pracę nad usługami opartymi o te technologię.

Stabilizacja czy kolejna katastrofa

Wygląda na to, że w najbliższym czasie krypto będzie rosnąć, ale jak dla mnie, spekulacyjne fundamenty tych walut ciągle się nie zmieniły. Może się więc o okazać, że po okresie hype'u będziemy świadkami jeszcze większych dramatów niż po ostatnim szczycie. Co więcej, wpięcie tych „narzędzi” w systemy klasycznych firm finansowych może spowodować, że destabilizacja rynku krypto może rozlać się na podmioty „klasycznej” ekonomii.

Źródło: [1]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu