Felietony

Markdown wkracza do WordPressa

Grzegorz Ułan
Markdown wkracza do WordPressa
7

Na razie niestety tylko do blogów w domenie WordPressa, ale tak, jak zapowiadałem przy okazji wpisu o Ghost, to ważny moment, dla tego sposobu formatowania treści. Jak wspominałem w tamtym wpisie, to szalenie wygodny sposób wprowadzania treści. O ile w drafcie (w zakładce tekstowej, wizualny "roz...

Na razie niestety tylko do blogów w domenie WordPressa, ale tak, jak zapowiadałem przy okazji wpisu o Ghost, to ważny moment, dla tego sposobu formatowania treści.

Jak wspominałem w tamtym wpisie, to szalenie wygodny sposób wprowadzania treści. O ile w drafcie (w zakładce tekstowej, wizualny "rozwala" często tekst) dodawanie grafiki jest świetne rozwiązane, o tyle już jego formatowanie zajmuje sporo czasu, odciągając często zbytecznie od samego tekstu. To w wersji desktopowej, a w mobilnej aplikacji WP wydaje się to wręcz karkołomnym przedsięwzięciem.

Nie mówiąc już o osobach, które dzielą się w swoich wpisach wycinkami z kodów i aby wyświetlały się one prawidłowo, konieczne jest doinstalowywanie do tego specjalnych wtyczek. Markdown potrafi tak to zrobić:

Z niecierpliwością czekam na wprowadzenie tego w WP instalowanych na własnych serwerach, z pewnością będę wyłącznie z takiego formatowania korzystał. Zwłaszcza, że mój ulubiony od niedawna notatnik Simplenote również korzysta z Markdown.

Obrazek

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WordPressmarkdown