Felietony

Mark dwoi się i troi, by naprostować (krzywą) Oś czasu - kolejne nowości na Facebooku

Konrad Kozłowski
Mark dwoi się i troi, by naprostować (krzywą) Oś czasu - kolejne nowości na Facebooku
15

O tym, że Oś czasu doczeka się sporych zmian słyszymy od dłuższego czasu, a na początku marca poznaliśmy pierwsze szczegóły. Wczoraj Facebook ogłosił kolejne zmiany, które pozwolą nam jeszcze bardziej spersonalizować naszą Oś czasu uwypuklając najważniejsze dla nas informacje. Jednokolumnowy ukła...

O tym, że Oś czasu doczeka się sporych zmian słyszymy od dłuższego czasu, a na początku marca poznaliśmy pierwsze szczegóły. Wczoraj Facebook ogłosił kolejne zmiany, które pozwolą nam jeszcze bardziej spersonalizować naszą Oś czasu uwypuklając najważniejsze dla nas informacje.

Jednokolumnowy układ Osi czasu z całą pewnością okaże się receptą na chaos, który zapanował na profilach użytkowników. Już niedługo wszystkie posty trafiać będą na prawą część Timeline'a, zaś lewa strona będzie zarezerwowana na nowość zaprezentowaną wczorajszego wieczora. Są to sekcje, które gromadzić będą informacje z innych serwisów, i nie tylko, o tematyce filmowej, muzycznej czy książkach.

Każda z sekcji będzie posiadała także zależne od tematyki zakładki - np. sekcja poświęcona filmom będzie podzielona na kategorie "Obejrzane", "Do obejrzenia" i "Polubione". Co ważne, każda pozycja dodana do tych list będzie mogła zostać dodana przez innych użytkowników, wystarczyć będzie kliknięcie na "plusik" w prawym górnym rogu.

Nie jest to może drastyczna zmiana, określiłbym ją raczej niezbędną kosmetyką, ponieważ założenie Osi czasu pozostaje niezmienione. Jednak dzięki tym zmianom profile użytkowników rzeczywiście staną się o wiele czytelniejsze, a udostępniane z innych aplikacji i serwisów informacje nareszcie zyskają własne miejsce, dotychczas były one nieco poukrywane. Co ważne, sami będziemy mogli zdecydować które z sekcji trafią na nasz profil, a które będą znajdowały się pod przyciskiem "Więcej".

Oś czasu wielokrotnie określano mianem "wpadki", czy tymi zabiegami Facebook zdoła odzyskać choć część zaufania użytkowników, że to właśnie wokół nich kręci się ten cały interes? W każdym razie, w Menlo Park robią co mogą, a na efekty jak na razie nie mogę narzekać. Nowa Oś czasu będzie stopniowo uaktywniana u wszystkich użytkowników.

Źródło: Facebook.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebooktimelineOś czasu