Nokia

Mapy HERE niedługo na iOS, wersja dla Androida wyszła z Bety

Jakub Szczęsny
Mapy HERE niedługo na iOS, wersja dla Androida wyszła z Bety
22

Użytkownicy Windows Phone zapewne mogli zauważyć, że aplikacja Here Maps została zaktualizowana. To samo dotyczy innej wspieranej przez mapy platformy - Androida. Tam zakres zmian jest na tyle poważny, że obecnie, propozycja Nokii nie jest już dystrybuowana w wersji beta. Ponadto producent przebąkuj...

Użytkownicy Windows Phone zapewne mogli zauważyć, że aplikacja Here Maps została zaktualizowana. To samo dotyczy innej wspieranej przez mapy platformy - Androida. Tam zakres zmian jest na tyle poważny, że obecnie, propozycja Nokii nie jest już dystrybuowana w wersji beta. Ponadto producent przebąkuje, że Here Maps niedługo pojawi się także w AppStore!

Aplikacja Here Maps jest już na tyle stabilna (według producenta), że nie ma sensu dopisywać do jej nazwy oznaczenia "Beta". Co by nie mówić, mapy od Nokii naprawdę dojrzały. Świetnie się pobierają w androidowym repozytorium i dają użytkownikom to, do czego byli przyzwyczajeni wcześniej. Zresztą, Nokia zawsze słynęła z dobrych nawigacji - jeszcze nie tak dawno przez ręce mojego taty przewijały się tylko Nokie - głównie z serii E. I jeśli o Finów chodzi, tata zawsze cenił sobie nawigację samochodową Nokii. Stąd też późniejsza przesiadka na Windows Phone.

Aplikacja map przede wszystkim podaje jeszcze dokładniejsze dane, a także jednocześnie wskazuje trzy najszybsze drogi - pieszo, samochodem i komunikacją miejską. Dotychczas trzeba było przełączać się między tymi scenariuszami drogi w ustawieniach.

Ponadto, mapy są nieco żywsze i bardziej interaktywne. Jeżeli zostanie udostępniona taka informacja, poprzez tapnięcie na danej lokalizacji możesz sprawdzić dane teleadresowe, recenzje, zdjęcia z miejsca, które Cię interesuje (na przykład pizzerii).

Podobnie jak w Google Maps, HERE od teraz pozwoli Ci na podejrzenie niektórych budynków, a nawet zabytków w 3D. Dalsze poprawki dotyczyły ogółu interfejsu użytkownika, który od teraz jest nieco bardziej uporządkowany i w pewnych miejscach poprawiony.

Grafika: 1

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu