Microsoft

Debiutują eleganckie i złote Lumie od Microsoftu

Konrad Kozłowski
Debiutują eleganckie i złote Lumie od Microsoftu
49

Konferencja na targach CES mamu już za sobą i może właśnie dlatego Microsoft zdecydował się właśnie teraz pokazać efekty pracy z ostatnich miesięcy. Nie są nimi zupełnie nowe urządzenia, a wersje specjalne sprzedawanych już modeli smartfonów Lumia - 830 i 930. Klikając w link prowadzący do wpisu...

Konferencja na targach CES mamu już za sobą i może właśnie dlatego Microsoft zdecydował się właśnie teraz pokazać efekty pracy z ostatnich miesięcy. Nie są nimi zupełnie nowe urządzenia, a wersje specjalne sprzedawanych już modeli smartfonów Lumia - 830 i 930.

Klikając w link prowadzący do wpisu na blogu Nokii byłem pełen obaw odnośnie tego, co przygotował Microsoft. O ile nowa wersja kolorystyczna iPhone'a o nazwie Space Grey, która zastąpiła czarne wydanie, bardzo mi się spodobała, to jednak do złotej obudowy w telefonie od Apple nie mogłem się przekonać. Microsoft zdołał jednak zachować umiar i to co dzisiaj zaprezentowało, delikatnie zachęciło mnie do zwrócenia uwagi na smartfony z Windows Phone, przy wyborze kolejnego telefonu dla siebie, jak i innych osób.

W kolorze złotym są bowiem jedynie obramowania smartfonów, a tylny oraz przedni panel będą koloru białego lub czarnego. Dostępność konkretnych wersji przedstawia się następująco: Lumia 830 w obydwu wersjach dostępna ma być już w lutym, Lumia 930 z czarnym uzupełnieniem będzie sprzedawana już od tego tygodnia, zaś wersja biała pojawi się w sprzedaży do końca stycznia. Czy terminy te dotyczyć będą także Polski? Nadal czekamy na potwierdzenie tej informacji.

Jestem pod naprawdę sporym wrażeniem tego, jak Microsoftowi udało się "wybrnąć" z tej sytuacji. Stosowanie złotego kolor w przypadku obudów smartfonów jest dość ryzykownym ruchem i nie zawsze kończy się to pozytywnie. Tymczasem biała, lśniąca obudowa w połączeniu ze złotą ramką i złotym napisem "Nokia" na tylnym panelu urządzeniu prezentują się na oficjalnych zdjęciach niesamowicie. Nieco mniej przypadła mi do gustu wersja czarna, co nie zmienia faktu, że chciałbym jak najszybciej ujrzeć na żywo obydwie nowe wersje kolorystyczne Lumii 830 i 930.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu