Google

Tylko na Antyweb: Rafał Plutecki zostaje szefem Google Campus w Warszawie!

Grzegorz Marczak
Tylko na Antyweb: Rafał Plutecki zostaje szefem Google Campus w Warszawie!
7

Mamy pewną informację o szefie Google Campus w Warszawie. Stanowisko to obejmie Rafał Plutecki, na co dzień związany z funduszem InnoFund. Będziecie go jednak lepiej kojarzyć z takich projektów jak Internet Technologies Polska (później Internet Partners) lub Arena.pl, gdzie w obu przypadkach był zał...

Mamy pewną informację o szefie Google Campus w Warszawie. Stanowisko to obejmie Rafał Plutecki, na co dzień związany z funduszem InnoFund. Będziecie go jednak lepiej kojarzyć z takich projektów jak Internet Technologies Polska (później Internet Partners) lub Arena.pl, gdzie w obu przypadkach był założycielem tych firm.

W latach od 2011 do 2014 Rafał Plutecki pełnił rolę Country Managera w serwisie Infopraca, a teraz zajmie się zaszczepianiem innowacyjności i zarządzaniem warszawskim Google Campus. Wieloletnie doświadczenie w branży startupowo-inwestycyjnej pozwala wierzyć, że jest to odpowiednia osoba na to stanowisko. Osobiście jednak spodziewałem się wyboru osoby bardziej aktywnej w branży startupowej.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest Google Campus przypomnę. Jest to specjalna dedykowana przestrzeń (w przypadku Londynu jest to 20 tysięcy metrów kwadratowych) dla startupów, które mogą w nim znaleźć miejsce do pracy (przestrzeń coworkingowa), miejsce na spotkania z mentorami (również tymi od Google), gdzie odbywać się będą różnego rodzaju konferencje i szkolenia dla przedsiębiorców itp. W przypadku londyńskiego kampusu zostało też uruchomionych kilka ciekawych programów edukacyjnych, które mam nadzieję zawitają również do Polski. Campus Google to też zwrócenie uwagi całego świata na to, że w Polsce dzieją się rzeczy ciekawe i innowacyjne.

Przestrzeń Google dla startupów technologicznych powstanie w zabytkowym budynku warszawskiego Centrum Praskiego Koneser. Całość ma zostać uruchomiona do końca 2015 roku. Powierzchnia, o której mówimy, to ok 1600 m2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu