Świat

Mapy google w ręce ludu - tylko w US.

Grzegorz Marczak
Mapy google w ręce ludu - tylko w US.
8

Blog google operating system poinformował właśnie o tym, że google udostępniło możliwość dodawania miejsc na mapach przez zwykłych użytkowników serwisu (do tej pory tylko firmy mogły dodawać nowe lokalizacje bezpośrednio na mapie google, użytkownicy mieli do dyspozycji możliwość tworzenia własnych...

Blog google operating system poinformował właśnie o tym, że google udostępniło możliwość dodawania miejsc na mapach przez zwykłych użytkowników serwisu (do tej pory tylko firmy mogły dodawać nowe lokalizacje bezpośrednio na mapie google, użytkownicy mieli do dyspozycji możliwość tworzenia własnych map). Warto wspomnieć, że nowa funkcjonalność dostępna jest tylko dla użytkowników US.Dodając miejsca na mapie musimy podać adres, nazwę, telefon oraz lik do strony internetowej oraz oczywiście wybrać kategorię do jakiej przyporządkowany będzie dodawany obiekt czy lokacja.

W trakcie dodawania nowego miejsca na mapie cały czas towarzyszy nam jasny komunikat o tym, że to co dodamy będzie dostępne na mapie google dla wszystkich jej użytkowników na całym świecie.

"once you save your place, the whole world can find your addition by searching for it within a few minutes."

Ciekawy jestem czy jest to tylko eksperyment ze strony google czy też naprawdę planuje oddać mapy w ręce "ludu" i pozwolić im uzupełniać je o nowe lokacje i obiekty.

Dodając nowy obiekt jako firma jesteśmy w jakiś sposób weryfikowani, co jednak z obiektami i miejscami dodawanymi przez użytkowników czy będą one jakoś weryfikowane? Można przecież wyobrazić sobie co się stanie jeśli dorwą się do tej opcji "normalni inaczej" internauci.

Jeśli jednak Google w jakiś sposób będzie w stanie weryfikować dodawane spontanicznie miejsca to pomysł ten może się okazać genialny w swojej prostocie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

mapygoogle maps