Świat

Yahoo obiecuje wprowadzić Video na Flickr.com

Grzegorz Marczak
Yahoo obiecuje wprowadzić Video na Flickr.com
4

Yahoo po raz kolejny obiecuje wprowadzić możliwość dodawania filmów video na flickr.com. Napisałem o obietnicach dlatego bo nie jest to pierwszy raz kiedy serwis ten zapowiedział, że wprowadzi wktórce filmy - ostatnia informacja o video na flickr pojawiła się w maju 2007 roku - i też miało być “soon...

Yahoo po raz kolejny obiecuje wprowadzić możliwość dodawania filmów video na flickr.com. Napisałem o obietnicach dlatego bo nie jest to pierwszy raz kiedy serwis ten zapowiedział, że wprowadzi wktórce filmy - ostatnia informacja o video na flickr pojawiła się w maju 2007 roku - i też miało być “soon”.

Flickr to jeden z moich ulubionych serwisów internetowych (pisałem już o tym klika razy), lubię ten serwis nie tylko za możliwości i usługę jaką świadczy (na naprawdę wysokim poziomie) ale również za to, że tworzą go ludzie z pasją. Zarówno sposób prowadzenia serwisu jak i projekt w jakie się angażują widać, że fotografia to dla nich nie tylko biznes.

Czym miało by być Video na Flickr ? - z pewnością nie będzie to rywal dla serwisów takich jak youtube i nie będzie ono miało zastąpić serwisu video od yahoo.

Patrząc na teraźniejszy kształt serwisu i ponad 23 milionową rzeszę użytkowników można powiedzieć, że filmy na flickr nie będą jedynie "hostowane" i, że autorzy serwisu będą potrafili wyciągnąć z nich "to coś" - tak jak to teraz robią ze zdjęciami.

Ciekawy jestem jak (jeśli) Flickr połączy filmy z zdjęciami ? Można wyobrazić sobie, że oprócz zdjęć z wycieczki zgromadzonych w jednym secie będziemy mogli dodać również film tworząc w ten sposób kompletne multimedialne archiwum z naszej podróży. Funkcjonalność taka jest raczej oczywista (a przynajmniej powinna być) - czy jednak flickr posunie się dalej chcąc gromadzić na przykład dzieła amatorów filmowych, amatorskie filmy dokumentalne itp ? - szczerze mówiąc na to liczę.

Nie wiadomo dokładnie czym filmy na flickr.com będą, nie wiadomo czy i kiedy będą (plotka mówi o miesiącu czasu), nie wiadomo ile to będzie kosztować - to co wiadomo to fakt, że wprowadzenie filmów na flickr będzie na pewno ciekawym wydarzeniem - a ja mam nadzieję, że mój ulubiony serwis nie ucierpi na tym za bardzo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Yahoovideoflickrzdjęcia