Google

Naładowałeś auto? Podziel się opinią. Google Maps pomoże właścicielom elektryków

Patryk Koncewicz
Naładowałeś auto? Podziel się opinią. Google Maps pomoże właścicielom elektryków
0

Funkcje wskazówek i opinii mają pojawić się w Mapach Google w nadchodzących miesiącach.

Krzysztof pisał dziś o nowościach w Google Maps, dzięki którym będziemy mogli śledzić trasę z użyciem trybu 3D. To jednak nie koniec zmian. Mapy ułatwią życie posiadaczom aut elektrycznych, poszukujących ładowarki. System rekomendacji ma przyspieszyć ten proces.

Polecamy na Geekweek: Te aplikacje kradną pieniądze z twojego konta. Natychmiast je usuń

Łatwiejsze lokalizowanie stacji ładujących z Google Maps

Poszukiwanie ładowarki w trasie może być kłopotliwe, bo niektóre z nich albo poukrywane są w dziwnych miejscach, albo okazują się nie działać poprawnie. Google chce rozwiązać ten kłopot nową aktualizacją, która wprowadzi możliwość oceniania sprawności i szybkości ładowania rozlokowanych po mieście stacji. W aplikacji pojawią się komunikaty zachęcające kierowcę do wystawienia opinii po zakończonym ładowaniu, a także prośby o podanie dokładnej lokalizacji czy zastosowanej wtyczki, by ułatwić proces kolejnym użytkownikom.

Źródło: Google

Wszystkie te informacje zostaną następnie zebrane i przeanalizowane przez sztuczną inteligencję, która stworzy system rekomendacji ładowarek aut elektrycznych. Samochody z natywnym dostępem do Map Google będą sugerować użytkownikom przerwy w trasie i sugerować postój w oparciu o stan naładowania akumulatora.

W nadchodzących miesiącach zaczniemy wyświetlać w Mapach Google podsumowania oparte na sztucznej inteligencji, które opisują konkretną lokalizację ładowarki na podstawie przydatnych informacji z opinii użytkowników, dzięki czemu będziesz mógł dokładnie określić, dokąd się udać. Przykład: gdy zmierzasz do stacji ładowania, możesz zobaczyć szczegółowy opis, np. „Wjedź na parking podziemny i kieruj się znakami w stronę wyjścia. Tuż przed wyjściem skręć w prawo” – Google

Co ciekawe Google doda też specjalny filtr w wyszukiwarce map dla posiadaczy elektryków, pozwalający na łatwiejsze wyszukiwanie miejsc noclegowych, zlokalizowanych w pobliżu stacji ładowania.

Obrazek wyróżniający: Google 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news