Moje przemyślenia

Mapy Google na iOS już dostępne!

KK
Konrad Kozłowski
11

Można powiedzieć, że Google zdążyło z prezentem jeszcze przed świętami - udostępniona dzisiaj aplikacja jest z pewnością jedną z najbardziej oczekiwanych aplikacji mobilnych na system iOS, więc nie zwlekając ani chwili przyjrzyjmy się Mapom Google w wersji 2.0. Po uruchomieniu aplikacji zaoferowa...

Można powiedzieć, że Google zdążyło z prezentem jeszcze przed świętami - udostępniona dzisiaj aplikacja jest z pewnością jedną z najbardziej oczekiwanych aplikacji mobilnych na system iOS, więc nie zwlekając ani chwili przyjrzyjmy się Mapom Google w wersji 2.0.

Po uruchomieniu aplikacji zaoferowana zostanie nam opcja zalogowania się, która umożliwia dostęp do zapisanych na innych urządzeniach ulubionych miejsc oraz historii wyszukiwania. Sam interfejs aplikacji nie przypomina już tego, który znaliśmy z poprzednich wersji będącej częścią starszych wersji systemu iOS. Aplikacja charakteryzuje się teraz minimalistycznym wyglądem, byśmy mogli maksymalnie skupić się na samej mapie.

Standardowo nu góry dostępny jest pasek wyszukiwania i co ciekawe po wpisaniu poszukiwanej frazy, pierwszy z wyników prezentowany jest od razu na mapie. Jeżeli chcielibyśmy przejrzeć pozostałe wyniki należy wybrać ikonkę wypunktowanej listy. Lewy dolny róg to tradycyjne miejsce na ikonę strzałki, dzięki której możemy szybko odnieść do naszej aktualnej pozycji, zaś prawy dolny zawiera niewielką ikonkę z trzema kropkami skrywającą dodatkowe opcje widoku jak ruch drogowy, transport publiczny czy satelita.

Wyznaczanie trasy jest dziecinnie proste - wybieramy ikonę rozgałęzienia drogi i od razu możemy wybierać cel naszej podróży, ponieważ jako miejsce początkowe domyślnie dobierana jest nasza lokalizacja. Po wybraniu celu prezentowany jest przegląd trasy, a na dole ekranu widoczne są podstawowe informacje jak przewidywany czas przejazdu (przemarszu), długość trasy oraz opcja "Ruszaj".


Co ciekawe, zostajemy również poinformowani że aktualnie nawigacja w Mapach Google jest w fazie beta i jesteśmy poproszeni o zachowanie ostrożności. Dostępny jest widok 3D oraz wskazówki głosowe, co sprawia już teraz dobrze wrażenie. Nie miałem jeszcze okazji przetestować w praktyce jak sprawdza się ta funkcja w terenie, dlatego wszystko w Waszych rękach ;)

Aplikacja jest już dostępna w App Store dla iPhone 3GS i nowszych, iPod touch 3 generacji i nowszych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu