Google

Nawigacji w Mapach Google daleko do ideału, ale coś ruszyło się w temacie funkcji, o którą prosimy od lat

Kamil Świtalski
Nawigacji w Mapach Google daleko do ideału, ale coś ruszyło się w temacie funkcji, o którą prosimy od lat
95

Nawigacja w Mapach Google pozostawia wiele do życzenia — i są opcje o które użytkownicy nie mogą doprosić się latami. Informacja o obowiązującym limicie prędkości niewątpliwie jest jedną z nich, ale... po długich miesiącach posuchy nareszcie się coś w tej kwestii ruszyło. Niestety, póki co nie w Polsce.

Nowe funkcje w Mapach Google w ostatnich miesiącach potrafią szokować — usługa regularnie zaskakuje nas funkcjami których... nikt się nie spodziewał. Idealnym przykładem jest tutaj prezentacja... menu restauracji, które są tam oznaczone (zobacz: Google Maps uzależnia od siebie kolejną branżę. Wasze ulubione restauracje mogą mieć kłopoty!) albo wbudowany komunikator (zobacz: Mapy Google z wbudowanym komunikatorem. Kompletnie tego nie widzę). Przecież są dodatki, na które użytkownicy proszą latami i doprosić się nie mogą — i tak sprawy mają się z limitem prędkości podczas korzystania z nawigacji w aplikacji. Ale nareszcie coś się w tej sprawie ruszyło.

To nie jest pierwszy raz, kiedy temat ten jest podnoszony i... kiedy coś się w tym kierunku dzieje. Od 2017. użytkownicy mieszkający w San Francisco i okolicach mogą cieszyć się takimi informacjami w Mapach Google. Teraz jednak użytkownicy z rozmaitych rejonów Stanów Zjednoczonych donoszą, że i u nich taka opcja została udostępniona — nie było jednak żadnej aktualizacji samych aplikacji ani na Androidzie, ani na iOS — zmiany te wprowadzone zostały po stronie serwera.

Myślę że radość wszystkich którzy czekają na implementację tej funkcji także w Polsce może być na tę chwilę jeszcze przedwczesną, ale warto mieć na uwadze, że po długich miesiącach czekania NARESZCIE coś się w tej kwestii ruszyło. Sam nie należę do największych fanów Map Google w formie nawigacji, ale to właśnie takie elementy składają się na lepsze doświadczenie związane z asystentem podczas podróży — dlatego przyjąłbym je z otwartymi ramionami. Dlatego może i jestem naiwny, ale naprawdę mam nadzieję, że doczekamy się ich także nad Wisłą w ciągu najbliższych kilku miesięcy...

Źródło, obrazki: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu