Google

Mapy Google także w Polsce zaczynają informować o fotoradarach

Kamil Świtalski
Mapy Google także w Polsce zaczynają informować o fotoradarach
20

Nawigacja w Mapach Google co jakiś czas może liczyć na dodanie nowych funkcji. Po latach czekania, nareszcie, do polski trafiają informacje o fotoradarach!

Projekty Google, choć tworzone z rozmachem i jedyne w swoim rodzaju, wszystkie cierpią na jedną irytującą przypadłość — ich aktualizacje to prawdziwe chybił-trafił. Jedni użytkownicy dostają je dziś, inni mieli je przedwczoraj, a kolejni będą musieli uzbroić się w cierpliwość. I nie wiadomo — może dostaną je za kilka godzin, a może za kilka tygodni. Najwyraźniej tak też sprawy mają się z nową funkcją w Mapach Google, która powoli trafia do polskich użytkowników. Mowa o przedstawianiu informacji na temat rozstawionych na drodze fotoradarów.

Nawigacja w Mapach Google z informacjami o fotoradarach

Platforma Google regularnie otrzymuje to większe, to mniejsze, aktualizacje. Czasem mowa o bardziej rozbudowanych informacjach dotyczących menu wybranych restauracji, czasem kosmetyczne zmiany w designie, a czasem opcje których użytkownicy nie mogą doprosić się od lat. Tak właśnie sprawy mają się z usprawnieniami dotyczącymi nawigacji wewnątrz aplikacji. Od dawna słychać zapowiedzi (a nawet doniesienia) o dodawanych w różnych częściach świata usprawnieniach, ale u nas od dawna cisza. Aż do teraz! Niektórzy użytkownicy doczekali się w swoich Mapach Google informacji o fotoradarach na trasie, którą właśnie przemierzają.

Mała rzecz, a cieszy — bo automatycznie wzbogaca aplikację o kolejną warstwę informacji. Jasne, od dawna są inne platformy oferujące te (i wiele więcej) — ale siłą Map Google jest to, że to prawdziwa bomba informacji, które są na bieżąco aktualizowane. Do tego za dostęp do tamtejszych danych nie zapłacimy ani złotówki — co, szczególnie w przypadku użytkowników korzystających z nawigacji od święta, jest dodatkowym atutem.

No ale, jak to Google, testuje naszą cierpliwość. U mnie na żadnym z trzech urządzeń nie doczekałem się jeszcze wieści o fotoradarach — ani na iOS, ani na Androidzie...

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu