Google

Mapy Google ze wsparciem Asystenta: bezpieczna obsługa smartfona podczas jazdy

Kamil Świtalski
Mapy Google ze wsparciem Asystenta: bezpieczna obsługa smartfona podczas jazdy
12

To usprawnienie na które wielu kierowców czekało od dawna. Mapy Google doczekały się lepszej integracji z Asystentem, dzięki czemu korzystanie z urządzenia podczas jazdy staje się dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Na ten dzień czekali prawdopodobnie wszyscy miłośnicy usług Google. Jako że ich Mapy są jedną z najmocniejszych platform które trzymają w swoim portfolio, od dawna brakowało tam jednej istotnej rzeczy: integracji z Asystentem, by za pomocą komend głosowych móc wydawać polecenia, kiedy korzystamy z programu w formie nawigacji. Do tej pory opcje te były mocno ograniczone — ale wraz z najnowszą aktualizacją Mapy pozwolą nam na wygodną kontrolę muzyką, odczytywanie i odpowiadanie na wiadomości, modyfikację trasy, a nawet udostępnianie pozostałego czasu podróży naszym kontaktom. A wszystko to wywoływane dużym i łatwo dostępnym z poziomu nawigacji przyciskiem z mikrofonem!

Zobacz też: Asystent Google w Polsce w styczniu? Google rozsyła zaproszenia na oficjalną premierę

Korzystanie z Asystenta podczas nawigacji jeszcze nigdy nie było takie proste!

Kiedy korzystamy ze smartfona jako narzędzia do nawigacji, stosunkowo niebezpiecznym pozostaje wgapianie się w ekran, stukanie weń i próba odczytywania wiadomości. Zresztą jakiekolwiek aktywności z nim związane stają się skomplikowane, a poza tym zagrażają bezpieczeństwu nam i wszystkim dookoła. Dlatego też integracja z Asystentem jest tak wygodną i ważną zmianą, na którą wielu użytkowników czekała długimi miesiącami. Oczywiście tamte opcje nie są aż tak rozbudowane, jak większość z nas by sobie wymarzyła — ale to już dobry start. No, co ważne, jakiegokolwiek z poleceń nie wydajemy aplikacji — ta po wykonaniu go, automatycznie wraca do ekranu nawigacji. My zaś możemy się skupić na drodze i nie musimy niczym przejmować.

Zobacz też: 2 tygodnie z polskim asystentem Google, polubiłem go

To ogromna zmiana dla Map Google i spory krok naprzód, którego platforma niewątpliwie potrzebowała. Tym bardziej, że ich Asystent zbiera coraz więcej rozgłosu i z każdym kwartałem radzi sobie lepiej z kolejnymi zadaniami, którymi obarczają go inżynierowie. Warto też mieć na uwadze, że nowości o których mowa trafiają nie tylko na urządzenia z Androidem, ale Google równocześnie zdecydowało się na wypuszczenie ich także na platformę Apple. Dzięki temu na iOS korzystając z Map Google także bez problemu można wydawać łatwe polecenia, które pozwolą na wygodną nawigację.

Zobacz też: 7 rzeczy, których asystent Google nie potrafi zrobić po polsku, a robi po angielsku

Skoro już mój Asystent przemówił po polsku, to nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził na właśnie tej wersji nowych sztuczek z nim w roli głównej. No i cóż mogę wam powiedzieć — jeżeli korzystacie z anglojęzycznego Asystenta i nie możecie się już doczekać premiery polskiej wersji usługi, to jest to kolejna z rzeczy, której ten jeszcze nie umie. No cóż — może nauczy się z czasem...

Źródło: Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu