Większość komunikatorów oferuje swoim użytkownikom możliwość wzajmnego wyszukiwania się, chociażby na podstawie miasta, czy wieku. Przykładem może być...
Większość komunikatorów oferuje swoim użytkownikom możliwość wzajmnego wyszukiwania się, chociażby na podstawie miasta, czy wieku. Przykładem może być Skype lub GG. Jednym (a może nawet jedynym) z komunikatorów, które tej funkcjonalności nie zapewniają jest Google Talk. Jedynym sposobem na porozmawianie z kimś innym w tym programie jest znajomość adresu e-mail drugiego użytkownika.
Rozwiązaniem tego problemu (jeśli dla kogoś jest to problem) jest usługa GTalk Profile. Umożliwia ona odnalezienie innych użytkowników korzystających z Google Talka. Kryterium wyszukiwania stanowi lokalizacja na mapie (oczywiście z wykorzystaniem Google Maps), na której umiejscowieni są użytkownicy. Dzięki czemu można porozmawiać z kimś, kto mieszka np. ulicę obok.
Minusem GTalk Profile jest konieczność zakładania konta (co prawda w oparciu o adres gmail, ale dochodzi kolejne hasło do zapamiętania) i wynikający z tego faktu niski zasięg usługi. W Polsce dostępnych jest tylko 95 (lub 86) profili. A jakoś wydaje mi się, że dużo więcej osób korzysta z Google Talka, choć mogę się mylić. A propos, jak to u Was wygląda?
Podsumowując, dobrze, że jest taka usługa jak GTalk Profile. Można np. z nudów, zagadać kogoś w San Fransisco i zapytać jaką dziś mają pogodę. A poważnie, to coś takiego, a nawet bardziej robudowanego powinien wprowadzić Google. Jako powiedzmy rozszerzenie funkcji śledzenia blogów w Bloggerze. Można by wtedy porozmawiać z autorem naszego ulubionego bloga.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu