69

Mamy telefony, ale gdzie są tablety z Windows 10 Mobile?

Dużo mówi się o nowych smartfonach Microsoftu – nic dziwnego. Do premiery zostało bardzo niewiele czasu, w Sieci obecne są już materiały promocyjne topowych modeli z Windows 10 Mobile, a i sam Windows 10 wywołuje naprawdę duże emocje. Temat smartfonów jest wyeksploatowany do cna, ale… hola, hola. Mówiono również o mniejszych tabletach z tym systemem […]

Dużo mówi się o nowych smartfonach Microsoftu – nic dziwnego. Do premiery zostało bardzo niewiele czasu, w Sieci obecne są już materiały promocyjne topowych modeli z Windows 10 Mobile, a i sam Windows 10 wywołuje naprawdę duże emocje. Temat smartfonów jest wyeksploatowany do cna, ale… hola, hola. Mówiono również o mniejszych tabletach z tym systemem – gdzie one się podziały?

Coś mi się wydaje, że nikt się specjalnie nie garnie do zabrania się za tablety z mobilnym Windows 10. Nie widać, aby jakikolwiek producent przynajmniej planował wydanie takiego urządzenia, a i Microsoft również nie wydaje się robić cokolwiek w kwestii hipotetycznego „konkurenta dla iPada Mini”. Zresztą, należy sobie zadać pytanie, czy w ogóle takie urządzenia mają szanse przyjąć się na rynku.

Satya Nadella Launches Microsoft Build Conference

Idąc tropem Windows RT, któremu bliżej jest do porażki telefonów Microsoft Kin, niż Windows 8(.1), nie jestem pewien, czy raz – ktokolwiek zabierze się za produkcję urządzeń, które zwyczajnie się nie sprzedadzą, a i warto odnieść się do faktu, iż Microsoft wycofał się z produkcji Surface’a Mini i nowych doniesień w tym temacie nie ma.

Microsoft w swoich rekomendacjach dotyka jednak problemu tych urządzeń – poleca, aby tablety do 8 cali ekranu były przede wszystkim sprzętem low-endowym. To akurat nie jest dziwne – trudno się spodziewać, aby drogie i wydajne tablety znalazły nabywców. Jednak w wypadku sprzętu taniego – to może się udać. A Windows ma tę przewagę nad Androidem, że na sprzęcie mniej wydajnym potrafi zaoferować w dalszym ciągu niezły komfort korzystania z urządzenia. Sam do niedawna byłem posiadaczem Samsunga Galaxy Tab Pro 8.1 i… mimo zastosowanych w urządzeniu, bardzo wydajnych podzespołów ten tablet po pewnym czasie lubił mocno „przyciąć”.

Grafika: 1