Startups

Mamy potwierdzenie! Fundusz Marca Andreessena zainwestował w Polski startup UXPin

Grzegorz Marczak
Mamy potwierdzenie! Fundusz Marca Andreessena zainwestował w Polski startup UXPin
22

Marc Andreessen to jeden z bogów wśród inwestorów doliny krzemowej z swoim partner Benem Horowitzem z suckesem zainwestowali w takie projekty jak Facebook, Instagram, Twitter, Skype i kilkadziesiąt innych. Potwierdziłem przed chwilą w rozmowie z Marcinem Trederem z UXpin, że sfinalizowali umowę...

Marc Andreessen to jeden z bogów wśród inwestorów doliny krzemowej z swoim partner Benem Horowitzem z suckesem zainwestowali w takie projekty jak Facebook, Instagram, Twitter, Skype i kilkadziesiąt innych.

Potwierdziłem przed chwilą w rozmowie z Marcinem Trederem z UXpin, że sfinalizowali umowę na kolejną rundę finansowania. Wśród inwestorów jest fundusz Andreessen/Horowitz, Gilem Penchiną (Angel w Paypal, LinkedIn), IDG Ventures, Mansourem Salame (Band of Angels) i Innovation Nest. Kwota inwestycji nie została ujawniona ale wiem, że jest to przedział do miliona dolarów.

Jeśli nie słyszeliście wcześniej o UXPin to wyjaśnię, że jest to usługa dla twórców interfejsów www i mobilnych pozwalająca między innymi w łatwy sposób przełożyć nasze papierowe szkice na projekt w serwisie. W ofercie jest web kit dla stron www jak również dla interfejsów mobilnych, oraz oczywiście narzędzie do projektowania interfejsów.

W rozmowie, Marcin bardzo podkreślą bardzo dużą rolę Innovation Nest przy tej inwestycji. To ich pierwszy inwestor który zainwestował w spółkę 700 tysięcy złotych po czym obwiózł cały zespół po USA aby zbudować kontakty i świadomość istnienia takiego produkt jak UXpin. Innovation Nest mam nadzieję, że przedstawiać nie trzeba, ich inwestycje często były tematem tekstów na Antyweb.

Jak doszło do inwestycji, Marcin Trender odpowiada:

Przygotowywaliśmy się do tego kroku od Marca 2012 kiedy pierwszy raz pojechaliśmy do USA z Innovation Nest.
Po kolejnym wyjeździe (październik-listopad 2012) mieliśmy już doradców z Doliny - Irene Au (była VP of UX w Google i Yahoo) i Hitena Shaha (Kissmetrics). I nasz ostatni pobyt (luty-lipiec tego roku) był w pełni poświęcony inwestycji.
Wszystko co zrobiliśmy wcześniej procentowało. Zaczęliśmy od Blackbox Connect Fadiego Bishary, a później weszliśmy w etap spotkań z inwestorami.

Gratulacje dla UXPin i Innovation Nest - świetna robota, dobry produkt i inwestor z najwyższej ligi światowej. Takie newsy chwiałbym pisać codziennie.

Pierwszy o pogłoskach na temat inwestycji napisał Biztok.pl.

Ps. I niech krytyków nie zmyli kwota inwestycji, w takich dealach ważniejszy jest często sam inwestor niż to ile pieniędzy wrzuca w kolejnej rundzie. Ważne jest też, że Polski produkt wreszcie się przebija, że mamy inwestora który jest w stanie skutecznie zebrać fundusze za granica i przeprowadzić kolejną rundę z dużymi graczami. To jest tak naprawdę najważniejsze w tym newsie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupInnovation Nest